Multivitamin Hakkında

Vejnurs

Herkese merhabalar 6.5 aylık tekir kedim için 2.kutu gimcat multivitamine başladık ilk kutuyu her gün yaklaşık 3-4 cm şeklinde veriyordum ikinciyi de öyle vermeye devam ediyorum ama her gün verilmez böbrekleri yorar vb tarzında yorumları okudum kafam karıştı her gün vermek doğru mu bilmiyorum kullanımı hakkında bilgisi olanlar yardımcı olursa sevinirim

9 CEVAP

duman_cat_world

en dandik mama kullanılsa bile her gün 3-4 cm multivitamin çok fazla gelir. sonuçta sentetik vitamin bunlar. gerçek etten aldığı vitaminle karşılaştırılamaz. böbrekleri ve karaciğeri de yorabilir. haftada bir iki kez 2 cm vermeniz yeterli.

Vejnurs

Aynı markanın maltını da aldım hafta da iki gün vermek yeterli mi acaba Ve ne kadar vermem gerekiyor ?

Anonymus297519

Vitamini haftada 3 defa aralarla vermek daha iyi olabilir ayrıca hergün yerse sıkılabilir. Maltı 2 günde bir vermek yeterli

Anonymus297519

Maltıda 3 4 cm verebilirsiniz.

Ozge00

Ben kendime göre doğru bulmuyorum. Vermiyorum da. Hekimim de vermemi istemiyor. Dönem dönem bağışıklık güçlendirici kullanıyor sadece onu da hekimi önerdi kışın hapsirmalari oluyor usutuyor bazen. Sürekli değil yani dönem dönem bu da.

diablerose

her gun vercekseniz az verin, yarim santim 1 santim arası. daha cok vermeyin.

ben sadece ctesi günleri veriorum; 4 cm malt 4 cm vitamin

Gimlihanim

Veterinerimiz bir vitamine, takviyeye başladığın zaman en az 15 gün aralıksız ver. Bir gün verip diğer gün vermezsen bi verim alamazsın demişti. Bu yüzden günlük multivitamin ve malttan çok az miktarda, yaklaşık 1 nohut tanesi kadar veriyoruz.

Zeynepulku

Bazı vitaminler böbrekte birikir. Vücut onları atmaz bu yüzden toksit etkisi görülür. (A ve d vitamini örneğin) her şeyin fazlası zarar olduğu gibi bununda fazlası zarar.
Maltı her gün 1 cm verseniz yeterli. Diskisinda tüy yumağı görüyorsanız yetiyordur demektir. Görmüyorsanız arttırın.

Vejnurs

Kedim de kronik ishal problemi vardı ne kullandıysam bi türlü çözüm bulamadım bu vitamini kullandıktan Sonra tamamen olmasa da düzelme olduğu için bu şekilde devam ettim.Mama olarakta proplan kullanıyoruz.Umarım bi sorun olmaz bundan Sonra ara ara vereceğim yanıt veren herkese teşekkür ediyorum