Kedim Tüy Dökmeye Başladı Napmalıyım?

GozdeAydin

Herkese merhabalar,

2 hafta önce shaiplendiğim bombay cinsi 9 aylık kısır dişi Üzüm kızıma BritCare'in tavuk ve ciğerli kuru mamasını veriyorum. Malte paste ve vitamini yalamadığı için mamasına katarak veriyorum. Günde 2 kere tarıyorum ve son 1 haftadır çok dökülme oluyor. kucağıma alınca elimde kolumda kıllar kalıyor. Sıcakların bir anda yükselmesinden midir nedir bilemiyorum ama sizlerin fikrini almak isterim. Sebep ne olabilir?

9 CEVAP

KedimVar

Mevsimsel olarak diye düşünüyorum ama mamadan da olabilir. Tavuğa alerjisi olabilir ya da mama tüt dökümüne yol açmıştır kedinizde.
Tüy dökümünü azaltmak için,
balıklı mama kullanmalısınız. (Çünkü tavuk tüy dökümü yapar.)
günlük olarak fırçayla taramalısınız.
2 haftada bir de furminatorle taramalısınız.
Malt ve vitamin kullanıyormuşsunuz zaten.

oztasilares

Benimde kedim de aynı sorun başladı birden. Sıcak havalardan dolayı olabilir birde tavuklu mama sıcak havalarda artı bir dökülmeye sebep oluyor dedi bana veteriner

Cotontzu_Siri

Stres veya bir hastalık kaynaklı olabilir. Öncelikle sebebini bulmalısınız. Doğal bir dökülmeyse balıklı mama kullanın; brewers yeast, somonyağı, beauty paste, bira mayası veya biotin takviyesi kullanın.

GozdeAydin

çok faydalı oldu benim için dönemsel olarak mama değişikliği yapmam lazım sanırım :) teşekkürler

sedosayan

ferminator kullanin biz kullandk tuyler i suan cok az dokuluyo

sedoli

Tüy dökülmesi kendilerini sürekli yalayıp bunları yuttukları için zamanla çok büyük problemlere yol açabiliyor (bağırsak tıkanması, mide kanaması) Mamayı değiştirin, sık sık tarayın (ferminator ile) ve mutlaka malt kullanın. Sevgiler

GozdeAydin

Brit Care Adult Somon ve Pirinçli Yetişkin Kedi Maması hakkında bilginiz var mı acaba ? Bütçem için zorluk yaratmayacak bir ürün ancak ürünün kalitesi hakkında ve kullananların yorumlarına ihtiyacım var .

GozdeAydin

Malt ozlu danali odul mamasi kullaniyorum. Malt kullanimi icin yeterli olur mu yoksa ayri bir malt almam gerekir mi?

sedoli

Malt özlü mama hiç kullanmadım ne desem yalan olur su an. Ama kullandığım malt öğurdukleri zaman hemen etki ediyor.