Çok Korkuyorum (Epilepsi)

ebrar010

Kedim yaklaşık bir ay önce küçük nöbetleri başladı. Veterinere götürdüm kan testi ve hemogram sonuçları ve muayeneden sonra üst solunum yollarında enfeksiyon olduğu ve demir eksikliğinin olduğunu söylediler. Epilepsi olabileceğini ama bütün ihtimalleri göz önünde bulundurmaları gerekmiş. Demir ilacı verdiler. Enfeksiyonu için antibiyotik ve kortizon verdiler. İç paraziti olduğu için hap verdiler 5 gün içinde nöbetleri kesildi demir eksikliğine bağlı nöbet olabileceğini söylediler ancak 20 gün sonra nöbetler daha şiddetli bir şekilde tekrar başladı. Takrar veterinere götürdüm. Kulaklarında enfeksiyon varmış beyinle alakalı bir şey olabilirmiş ya da orta kulak iltihabı da olabilirmiş, kulağı için damla verdiler enfeksiyonu azaldı. Epilepsi olup olmadığını anlamak için her ihtimali değerlendirdiler. Biyokimya yaptılar. Karaciğer değerleri düşük çıktı bunun Kortizondan veya başka etkenlerden olabileceğini söylediler. Şimdi kortizon tedavisine başladık. 5 gün sonra ultrasonla bakacaklar epilepsi olduklarından emin olduklarında epilepsi tedavisine başlayacaklar. Her konuda strese girdim. Maddi manevi kötü durumdayım. Onu öyle görünce içim paramparça oluyor. Böyle bir durum yaşyanınuz veya duyanınız varsa lütfen yardımcı olun. Bir şey olacak diye çok endişeliyim korkuyorum.

4 CEVAP

Anonymus297519

Allah kedinize şifalar versin, maalesef kedilerde olan epilepsi hakkında bilgim yok inşallah yardımcı olan biri çıkar 🙏🏻

ebrar010

Çok teşekkür ederim. İnşallah

Miscatt

Çok geçmiş olsun bu konuda bilgim yok inşallah ultroson temiz çıkar Allah şifa versin siz moralinizi yüksek tutun hissediyorlar çünkü 🤲🏻

ebrar010

Çok teşekkür ederim veterinerim 3 gün sonra epilepsi tedavisine başlayacağımızı söyledi. Çok zor bir şey. Allah yaşatmasın kimseye