Kedigillerde Mantar

busguler

Merhaba benim 5 aylık bir oğlum var. Balkondaki yavrulardan mantar kaptı (evimiz zemin kat ve sınekliğin altından kacıyordu yaramaz). Tedaviye basladık. Mantar iğnesi oldu,evde kullanılması içinde losyon ve krem verıldı. Henüz 2.günümüz. Veterıner hekım bu hastalıgın tedavısının uzun sureceğinın hatta kalıcı olma olasılıgının da oldugunu soyledı (umarım kalıcı degıldır). Boynunada koruyucu taktı kendısını kaşımaması için. bu koruyucu tabiki biraz moralımızı bozdu her fırsatta cıkarmak ıstıyor sınırlenıyor ama ıyılesene kadar durması gereklı. Bu illet hastalıgı daha cabuk atlatması için iyilesmesini hızlandırmak için neler yapılabılır???

4 CEVAP

Cotontzu_Siri

Düzenli olarak o bölgeyi sirke ile silin

Cotontzu_Siri

Losyon ve kremi sürmeden önce sirkeyle silip sonra sürebilirsiniz

busguler

o bölge olsa keske bölgeler. küçük küçük. oralara losyon ve krem suruyorum nasıl yapsam ki

busguler

Tesekkur ederim :)