Küçük Irk İçin Mama Ölçüsü Ne Kadar Olmalı

Buseakks

Merhaba 1 yaşında 8 kilo küçük ırk köpeğim için kiloluk mama aldim ama ne kadwr ölçü vermeliyim bardak veya kaşık ile ölçü ne kadar olmali

4 CEVAP

simbakedi

paketlerin arkasında köpeğinizin kilosuna uygun olarak ne kadar vermeniz gerektiği yazıyor. mamadan mamaya değişiklik gösterir

Azemm

Merhaba. Köpek mamaları genel olarak büyük-orta ve küçük ırk köpek olarak ayrı satılır. Siz de küçük ırk köpek sahibi olarak küçük ırk köpekler için olan mamalardan almalısınız. Her mamanın ambalajının arkasında hayvanın yaşına, ayına göre günlük kaç gram yemesi gerektiğini belirten tablo yer alır. Oradan faydalanarak patilinizi beslemeniz doğru olur

Lils

Mamaların Web sitesinde oluyor genelde. Eğer sizin kullandığınız markanın Web sitesinde yoksa. Reflex ve te mi z ma ma sitesinde vardı diye biliyorum beslenme tablosu. Ona benzer bir ölçü ile verirsiniz.

Buseakks

Kiloluk acik olarak aldığım için boyle bir bilgi yoktu