Kedim Neden Miyavalamıyo?

Liyaninmom

Benim kedim bu ayla 5 aylık olucak sahipleneli 1 ay oldu sahiplenmeden önce sokakta miyavliyodu ama biz 3 4 kere duymusuzdur eve aldigimizdan beri biseyimi var yoksa cokmu rahat anlamadim...

8 CEVAP

duman_cat_world

Benimki de sadece kapalı kapı gördüğünde miyavlıyor 😌 Onda da ilk bekliyor, bekliyor ama biz hala fark etmemişsek kapıyı açmamışsak miyavlıyor 🥲😀

Gayet normal bir durum yani. Bir şey anlatmak istediklerinde veya zor bir durumda olduklarında miyavlarlar. Onun dışında pek sesleri cikmiyor.

Muezzabalim

Miyavlayan kediyi bebek gibi düşünün ya hastadır ya tuvaleti pislenmistir ya maması suyu bitmiştir ya da istediği olmamıştır 😻Mırlayan kedi de sevilmek istiyordur. Kediler genelde huzurlu bir ortamda ise çok miyavlamaz benim iki kedim var bir birlerini çağırmak için tuhaf bi ses çıkarırlar arada bi de diğeri bir odada kapalı kalmışsa onu çıkaralım diye öteki gelir bizi miyavlaya miyavlaya olay yerine götürür 😂

Liyaninmom

@duman_cat_world bizimkide böcek gördüğünde miyavliyo ozamn bi sorunlari yok teşekkürler bilgi icin:))

Anonymus297519

Benim kızımda miyavlamaz sadece kalçası kırıldığı zaman miyavlıyordu sonra zaten topalladığını farkettim veterinerimiz bile çok uslu olduğunu söylüyor

Ayseselcuk

Benim kedim de bir şey isteyince miyavlar. Kapalı kapı varsa miyavlar. Bi de ilgi istediği zaman özelmmle sabahın erken saatleri😬

Untuung

Benimki hiç miyavlamıyor . Kedi sayfalarından öğrendiğime göre daha önce hiç insanlarla teması olmadan kendi kendine avlanarak hayatta kalmış ve geçmişinde insan yoksa miyav da yok.
Bazen kapının önünde öylece durup bekliyor onu görünce kapıyı açıyoruz içeri girerken mıırk gibi hafif bir ses çıkarıyor .(Teşekkür ederim miyavı )
Çok güzel de bir işe yaramıyor ki. Kapının önünde miyavlamalısın dostum.Böylece seni görene kadar boynu bükük kapının önünde dikilmezsin.
Ben ona miyavlayarak öğretmeye çalışıyorum. Önerisi olan varsa sevinirim.

mycutecat

Benimki de sadece yaş mama konservesi gördüğünde miyavlar gayet normal miyavlamaması işlerine gelince miyavlıyolar :)

komurlolis

Benim bir kedim çok konuşkan diğeri de hiç miyavlamaz kediden kediye değişiyor