Kedimin Kulağının Hemen Biraz Arkasında Pembelik Var

Merhaba kedimin çok hafif biraz arkasında kelleşme gibi pembelik var biraz parmağını gezdirince anlaşılıyor dıştanda gözüküyor bazen sizce endişelenecek bişey yokmu yada veterineremi danışmalıyım?

1 CEVAP

edadnmzr

Merhaba ne yaptınız?
Önerim veterinere gitmeniz. Fotoğraf olmadığı için tam bilemiyorum ama kelleşme, tüy dökülmesi varsa kaşımaktan dökülmüştür. Kaşınan pembelik ya egzamadır ya da mantardır. Ama mantarın görünümü farklı oluyor anlardınız herhalde pempe kabuk kabuk oluyor bir de yayılıyor. Yüksek ihtimalle egzamadır diye düşünüyorum. Veterinere gitmek kesinlikle gerekli ama. Geçmiş olsun