Kedim Bugün 5-6 Defa Kustu

Merhaba arkadaşlar başlıktaki gibi bugğn 5-6 defa kustu ve hiçbir şey yemedi şimdi de kumunu temizlerken geldi tuvaletini yapmaya ishal olduğunu gördüm veterinere gidemiyorum acaba ne olmuş olabilir zehirlenmiş olabilir mi evde ne yapabilirim

14 CEVAP

citirbebegim

Bu tarz kusma, ishal ve iştahsızlık belirtileri iyi şeyler değil maalesef hele de hepsi bir aradaysa. Çok su kaybediyor, su içirmeye çalışın. Yarın ilk işiniz veterinere gitmek olsun lütfen. Çok geçmiş olsun.

Dobbyko

Enfeksiyon olabilir, yabancı cisim yutmus olabilir, kusma ve ishal normal bir şey değil hele 5 6 defa. Acilen ne yapıp edip kliniğe goturmelisiniz. Evde yapabileceğiniz hiçbir şey yok. Serum vs takılması gerekiyor bunu evde yapamazsınız doğal olarak. Aç karna su da icirmeniz sakıncalı daha çok bulantı yapar. Hayvan kustukça da midesi rahatsız olacak bu sefer gastrit riski var. Siz bir kliniğe gidip hemogram baktırın. Onlar zaten kusma önleyici vitamin mide koruyucu duruma göre antibiyotik yaparlar ama lütfen kliniğe gidin.

Suyu içiyor hiç eksik etmem 1 günde yenilerim

Ozge00

Bir sürü hastalık sayabiliriz bu belirtiler için. Ben suanlik tek ishali için tavuk göğsü haşlaması önerebilirim ishale iyi geliyor kakayi katılaştırır. Onun dışında ilaç önerilse dahi hastalık ne bilmeden kullanılmaz

komurlolis

Evde kendiniz bir şey yapamazsınız malesef

Aybuke22

Acil veterinere götürün yarın daha da kötüleşebilir

Köydeyim arkadaşlar gidemem arabam da yok altımda

Tavuk yiyordu zaten hep şimdiye kadar hiçbir sorun olmadı ki anlamıyprum neden böyle oldu

Aybuke22

Veterinerimiz 3 kereden fazla kusmanın normal olmadığını ve hemen müdahale edilmesini söylemişti burada bir şey yapamayız ne yazık ki altta bir hastalık veya zehirlenme yatıyorsa

Canimyavrum

İmkanin yok fakat bu belirtiler oldgunda dehidrasyon ortaya cikiyor malesef bir sekilde götürmeye calis yoksa cok skinti olabilir

septikbaykus

Çok ihtimal var. Enfeksiyon , cisim yutma , tüy yumağı vs vs. Ciddi bişey olduğu kesin ama

ebruafsr

Benim kedim de de bu sorunlar vardı günde 4 5 kere sarı kusuyordu hiçbir şey yemiyordu ishal oldu. Diğer 2 kedime de bulaştı. Birini kaybettik. Çok zor ve tehlikeli bir hastalık. Umarım sizinki de bu hastalıktan değildir. Ama acil bir şekilde veterinere götürmelisiniz sonunda pişman olabilirsiniz

Merhaba arkadaşlar kedim şu anda gayet iyi yemeğini yedi kusması gitti ve çok hareketli allaha şükür ciddi bir şey değilmiş ama en yakın zamanda bi veterinere gideceğim çok teşekkür ederim dün gece su ve yoğurt vermiştim ishalini de kontrol ediyorum umarım en kısa sürede bu sorun da geçer