Kedim Erkek Çıktı

Glman

Arkadaşlar şuan çok garip duygular yaşıyorum kedimi 1 aya yakındır dişi diye biliyordum veterinerde bile sorma gereği duymadım çünkü aldığım yer dişi demişti her neyse herşey çok iyiydi Ta ki kedim kendini temizlik yapıp ulu orta oturana kadar şuan erkek annesiyim ve bakımı hakkında bilgi istiyorum ilerleyen zamanlarda ne gibi artı ve eksileri var

14 CEVAP

dollfacepersian

Erkek ve dişi kedi sahibiyim. Erkek kedi bakımının dişi bakımından bir farklı yok. Sadece dişilerden farklı olarak ergenlik döneminde hiç hoş olmayan bir koku bırakıyor,eşyalara vb. şeylere çiftleşme davranışları sergiliyorlar. Bazı erkek kedilerin kum kabına koku bıraktığını ve hafif bir ergenlik yaşadıklarını duymuştum.Sizin kedinizin nasıl bir ergenlik yaşayacağını yaşayarak anlayabilirsiniz sadece.
Bu davranışlar çiftleşme ile geçmiyor,sadece kısırlaştırma ile geçiyor. Bazen bu davranışları edindikten sonra kısırlaştırılan kedilerde davranışlar edinsel olarak bir müddet kalabiliyor. Mesela benim oğlumda eşyalara çiftleşme davranışları sergileme kısırlaştırma sonrası bir müddet devam etmişti

sezind

Ben de 3 erkek 3 dişi sahibiyim. Arkadaşımın da dediği gibi bakımlarında bi farklıları yok. Aynı kumu, aynı mamayı kullanmaya devam edebilirsiniz. Ergenlik dönemlerine girdiklerinde kuyruklarını titreterek, kendi bölgelerini işaretleme amacıyla çiş bırakıyorlar. Bunun da tek çözümü kısırlaştırmak. Eğer kediniz dişi olsaydı ergenlik döneminde deli gibi miyavlayarak yerlerde sürtünecekti. Tek farkları bu.

KedimVar

Erkek annesi olmak ayrı güzeldir eminim :)) ben de çok isterdim oğluşum olsun :))

Aryam

Büyük bir şok yaşamış olmalısınız dişi olduğunu sandığınız evladınız erkek çıkıyor...:D

Cotontzu_Siri

Kızgınlıkta koku bırakır

Glman

Koku bırakma olayını atlatabileceğimizi düşünüyorum çünkü okuduğuma göre 15-18 aylarda kısırlaştırmak daha uygunmuş sağlığı açısından hadi bakalım yaşayıp görelim teşekkür ediyorum açıklamalardan dolayı

sezind

Bazı kediler daha nadir püskürtme yapıyor. Ben de 14 aylıkken kısırlaştırdım.

dollfacepersian

Ben ergen bir kedi ile 5 ay yaşayabildim. Çok şiddetli bir ergenlik geçirdi. Hatırladıkça kötü oluyorum. Ben 13 aylık iken kısırlaştırdım ve sorun yaşamadım

Cotontzu_Siri

İsmi ne olacak peki

Glman

İsmi aynı kalacak Miya ona alıştı ama ben kızım diye seviyordum şimdi oğlum demek zorluyor ama sevgimden gram eksilmedi

Aryam

Oğlunuz büyüyünce biraz kötü kokabilir ama dişilerden pek bi farkı yok

Ezgimbakr

Biraz komik bir durum olmuş ama öyle çok bir fark yok içiniz rahat olsun

Cinsel organı büyük top gibiyse erkektir
Sadece kaka yaptığı taraf varsa disidir
Kusura bakma en açık bu kadar anlatabilirim:)

Emin olun :)