Parkta Yavru Bir Kedi Buldum.

Kedinin annesini çocuklar taşlamış ve yavru kediyi de parkta kaydıraktan falan kaydırmışlar. Biz kediyi çocuklardan aldık annesi belki gelir dedik 3 veya 4 saat bekledik ama gelmedi. Eve aldık. Dişleri yeni çıkmaya başlamış ve yürüyor ama arada düşüyor acaba kaç haftalıktır? Birde süte su katarak kediye verdik kendisi kaptan içebiliyor. 4 kere falan süt çok az içti ama eve aldığımızdan beri hiç tuvaletini yapmadı nasıl yaptırabiliriz ve acaba kabız mı? Annesini çok arıyor yavru kedinin her tarafı siyah ve her siyah gördüğü yere miyavlıyor siyah bir tişört koymuştuk altına onu emiyor. En kısa zamanda veterinere götürüceğiz. Süte su katarak içirmeye devam etmeli miyiz? Onun için daha doyurucu ne bulabiliriz? İsmi de yok kedinin ne önerirsiniz?Kedi galiba erkek (Resimdeki bulduğumuz yavru kedi)

33 CEVAP

Alfam

Veterinere gitmeniz gerekiyor bence bağırarak tuvaletini yapmasına bakılacak olursa sağlık problemi olabilir

KedimVar

Bağırarak tuvaletini yapıyorsa ve tuvaletini başka yerlere yapıyorsa belli ki hasta. Hastalığını öğrenmek için lütfen iti bir veteriner götürün.

Bir kaç günden beri yazıyorum ama bugün gerçekten çok kötüydü saat 5 gibi sütünü içti biraz halsizdi yerine yatırdım saat 9 kadar uyudu hiç kalkmadı bizde sütünü içsin diye kaldırdık ölecek gibiydi dili dışarda kafası yerde yürüyemiyordu veterineri aradık kapalıydı.Ne süt içiyordu ne su içebiliyordu. Sonra karnını okşadık kakasını yaptı. Yanına sıcak su koyduk. 1 saat sonra biraz ayaklandı ama hala halsizdi biraz süt içti sonrada su içti. Hareketlendi biz yanına yine sıcak su koyduk şimdi tekrar yattı. Yarın erkenden veterinere götüreceğiz ama tekrardan böyle bir şeyin olmamasını istiyoruz ne yapmalıyız ve neden böyle oldu. Yerde halı yoktu betondu ve çok fazla yanına sıcak su koymuyorduk sadece gece koyuyorduk acaba üşüttü mü? Lütfen görürseniz acil cevap verir misiniz? Bu kadarla yeterli mi yoksa daha ne yapmalıyız?

KedimVar

Sıcak tutun ve besleyin aç kalmasın. Lütfen en kısa zamanda veterinere götürün. Biz buradan sorununu anlayamayız ve maalesef size çok yardımcı olamayız.

7/24 veteriner aradık ama bulamadık. Gece yanına sıcak su koyduk sonra 1 saat sonra ayaklandı süt içti. Şuan çok iyi. Dünkü olayı kedinin üşüdüğü için olduğunu düşünüyoruz. Yerde halı yoktu ve yerler betondu bu yüzden soğuk aldı galiba yanına sıcak su koyunca bir güzel uyudu 1 saat sonrada süt içti hareketlenmeye başladı bizde tedbir aldık betonda gezmiyor ve yanına ılık su koyuyoruz. Şuan hopluyor zıplıyor. Dünkü halinden bir şey kalmadı.Ama dişleri kaşınıyor. Dişleri kaşındığı için bağırıyor ve bu yüzden uyuyamıyor ne yapmalıyız? Şuanlık biberonu ile dişlerini kaşıyor.

Duman219

Tuvaletini yapabilmesi için bir kulak çubuğunu ılık suyla ıslatıp genital bölgesine sürebilir benimkinde işe yaramıştı

Ela04

İsim olarak dişi mi erkek mi?
Erkekse Ares veya Zeus olabilir.
Dişiyse Nyks (Niks ) gece tanricasi demek. Hera olabilir. Lupa (kurt tanrıçası ) olabilir. Hepsi tanrı veya tanrıça isimleri.

Toscana

Veterinerede ad mama var benim kuzımda bukadardı buluğumda o mamyı vermişti çok yaramıştı şimdi 4,5 aylık

miasugok

Ne kadar sağlıklıdır bilmiyorum ama diş kaşımak için özel bir şey almanıza gerek yok benim kedim de yavru dişlerini kalemkutum ile kaşıyor:) kumaşına ne denir bilmiyorum ama ne çok sert ne çok yumuşak bi kumaşı var yetti kediciğe. Biraz hareketlensin evdenbir şeyler bulur oda bence. Bu arada gerçekten çok tatlı inşallah sağlıkla büyür ve upuzun ömrü olur

Kedim galiba kabız ne yapmalıyız? Normalde süt içiyordu ilk defa yoğurt yedi acaba ondan mı? Tuvaletini yapmıyor, ne süt içiyor. Sadece yatıyor.

Bugünü de sayarsak 3 günden beri kakasını yapamıyor. Çişini yapıyordu ama yoğurt yedikten sonra onu da yapamıyor. Ne yapmalıyız lütfen cevap verin.

Bir yerde okudum ben kedinin yerini değiştirdim diğer yerinde halı yoktu ve orada üşüyordu acaba bundan dolayıda kabız olmuş olabilir mi? Tekrar aynı yerine halı sererek koymalı mıyız? Normalde çok hareketliydi şimdi sadece yatıyor. Korkuyorum geçen günkü olay tekrar başına gelir diye. Lütfen yardım edin!!

SelinTuksal

Üzmek istemem ama 3 gündür kakasını yapmamış olması çok hayra alamet bir durum değil. Kediciğin karnına masaj yaparak tuvaletini yaptırmaya çalıştınız mı? Hiç veterinere götürdünüz mü?

SelinTuksal

Bir de evet yerini değiştirmeyin pisiciğin o nereyi seviyorsa halı koyun oraya.

SelinTuksal

Orda yatsın