Parkta Yavru Bir Kedi Buldum.

Kedinin annesini çocuklar taşlamış ve yavru kediyi de parkta kaydıraktan falan kaydırmışlar. Biz kediyi çocuklardan aldık annesi belki gelir dedik 3 veya 4 saat bekledik ama gelmedi. Eve aldık. Dişleri yeni çıkmaya başlamış ve yürüyor ama arada düşüyor acaba kaç haftalıktır? Birde süte su katarak kediye verdik kendisi kaptan içebiliyor. 4 kere falan süt çok az içti ama eve aldığımızdan beri hiç tuvaletini yapmadı nasıl yaptırabiliriz ve acaba kabız mı? Annesini çok arıyor yavru kedinin her tarafı siyah ve her siyah gördüğü yere miyavlıyor siyah bir tişört koymuştuk altına onu emiyor. En kısa zamanda veterinere götürüceğiz. Süte su katarak içirmeye devam etmeli miyiz? Onun için daha doyurucu ne bulabiliriz? İsmi de yok kedinin ne önerirsiniz?Kedi galiba erkek (Resimdeki bulduğumuz yavru kedi)

33 CEVAP

betulaltundal

Zeytinyağıyla masaj yaptınız mı? Siz her halükarda sıcak tutun, katı gıda vermemeye çalışın, bol su içirin. Şuan kaç aylık?

Kendisi daha katı bir şeyler yiyemiyor sadece süt içiyor o kadar . Pamukla masaj yapıyorum gün içerisinde işe yarıyor her sabah çay kaşığıyla 3 veya 4 yudum zeytinyağı içiriyoruz iyi oluyor. Ama hala kumunda dolanıyor oturuyor ama bir şey yapamıyor. Karnı da ağrıyor galiba.Dün ve 2 gün önce yaptı kakasını bugün de çok az yaptı.Normalde çişinde pek sıkıntısı yoktu 2 gün önce pipisinden iltihap çıktı ondan mı acaba bilmiyorum ne yapmalıyız sizce? Veteriner çok uzak ve 7/24 veteriner yok. Elimden geldiğince bir şeyler yapmaya çalışıyorum.