Yardim Edin

Irem1340

Kedim inciyi bir hafta once sahiplendim sokaktan ilk gunlerde asiri istahli bir kediydi ama son uc gundur istahi yok ben zorla yediriyorum. surekli yutkunuyor agzini sapirdatiyor , ishaldi (flora kullandim duzeldi) idrarinin rengi cok sarıydi (surekli zorla su ve tavuk suyu icirdim duzeldi rengi) atesi yok kulaklari hafif beyazimtrak bir renk oldu( veteriner karaciger koruyucu yapti oda gecti pembe oldu kulaklari) burnu tikanik gibi nefes aliyor ama halsiz surekli yatiyor kendi yemek yemiyor ben zorla tavuk yediriyorum yogurt yediriyorum birde tavuk suyu iciriyorum. Uc gundur gidiyoruz vete ishali idrari ve kulaklarindaki renk disinda bir degisiklik olmadi hayvan hala hasta halsiz ne olabilir her seyi arastirdim fip, bobrek yetmezligi, idrar yolu enfeksiyonu, ust solunum yolu enfeksiyonu nolur deneyimi olan biri yol gostersin

11 CEVAP

septikbaykus

Başka bir veterinere gidebilir misin ?Sürekli bişey çıkıyor görüldüğü kadarıyla ve bu normal değil

Irem1340

Merhaba dun fip testi yaptik akciger rontgeni de cektik Allah'a şükür fip negatif dun kendi kendine yemek yemeyede basladi surekli halsiz olmasi benim aptalligim yüzündenmis sicakta olsun usumesin diye odayi firina cevirmistim nefesindeki degisiklik onun yuzundenmis odayi normal isisina cevirince canlandi kosuyor yemek yiyor ates koruyucu igne yapti veteriner ishalide duzeldi tamamen. Çok şükür biz iyiyiz yardimlariniz icin teşekkür ederiz 💜

nefeskedi

Zatüre olma ihtimali var mı ? benim kedim tavuğu çok severdi, hafif burun akıntısı başladı sonra koku bile alamayacak duruma gelince iştah kapandı, halsiz yorgun dolaşıyordu. Solunum alması nasıl, benimki yavaş derin nefesler alırdı.

Irem1340

Burun akıntısı yok. Hizli ve sesli nefes aliyor boyle burnumuz tikanirda puf diye nefes aliriz ya ayni o sekilde agzinizi kapatip burnunuzdan hizli hizli nefes alip verin ayni o ses

citirbebegim

Irem1340 çok çok çok mutlu oldum çok şükür ki negatif çıkmış 🙏🏻 Okuyunca çok üzüldüm, benim bile kalbim sıkıştı ama negatif yazmanız beni çok mutlu etti. Çocuklarımızdan uzak olsun bu fip 🙏🏻

nefeskedi

Akıntı olmasa da ihtimal var o zaman üst solunum yolu enfeksiyonu için. Burnundan nefes alamadığı için koku alamıyor yememe sebebi bundandır. Akciğerlerine bakıldı mı

Duygukckk

nefes konusunda akciğerlerine baktırmak gerekebilir ve zorlu bi süreçten geçtiği için hala halsizliği atmamış olabilir diğer arkadaşın dediği gibi üşütme olabilir rn ufak bi soğuk almada halsizliği tekrar başlamış olabilir sıcak su torbasıyla tutun bir süre ve siz besleyin kuru mamayı toz haline getirip tavuk suyuyla sulandırıp şırıngayla verebilirsiniz ya da taneciksiz yaş mamaları sıcak suyla açıp verebilirsiniz ben fe öyle bi kedi bulmuştum ve o şekilde beslemeye devam edince yavaş yavaş kendi alışmıştı yemek yemeye

Gimlihanim

Kulaklarındaki soluk renklilik. Akciğerlerinin tam kapasite çalışmadığını gösteriyor diye biliyorum. Benim kızım da küçükken üst solunum yolu enfeksiyonu geçirdi. Kulakları pembe pembe değildi. Veterinerimiz bu şekilde bir yorum yapmıştı. Bence başka bir veterinere daha götürün. Sürekli bir şeyler çıkması hiç normal değil. Geçmiş olsun 🙏🏻

Irem1340

Agzindan fip olabilir cumlesi cikti ya resmen ölüyorum. Yemesini asla aksatmiyorum agzini hic bos birakmiyorum ya ilik yogurt ya tavuk suyu ya tavuk bahsettim bunlardan zaten. Ama surekli halsiz yatiyor ve azicik oynatinca itiraz eder gibi ses cikariyor miyavlama gibi degilde inleme gibi.

Irem1340

Ama yatacagi yeride kabartmadan/ masaj yapmadan yatmiyor ne yapacagimi bilmiyorum 3 gundur tedavi goruyor mental anlamda degisim goremedigim icin bu kadar uzuntu icindeyim isleyiste bir seyler duzeliyor evet ama nesesi hali kendine gelmiyor

nefeskedi

Kan testi yaptı mı? Değerlerine bakıp şüphesini söyleseydi iyi olurdu, bazı veterinerler fip'i ağızlarına alışkanlık yapmış. Başka veterinere gitseniz daha iyi olur