Emboli Olan Kedime Çare Yokmu?

Ogluss

Merhaba bundan bir ay önce evimde baktığım beş kedimden iki numara lusi daha henüz iki yaşında erkek kedimden kaçarken birden yığılıp kaldı sol bacağı ileri geri çekmeye başladı çok ağrusı vardı sesi çıkmaz normalde yavrumu vete yetiştirdik sabahlara kadar ağrı çektikten sonra arka ayaklar felç oldu MR çekilecek dediler sinir sıkışması olabilirmiş kilolu bir dişi lusi fakat MR temiz çıktı röntgenler temiz en son patilerinde kan oturmaları farkettim onları sorunca emboli atmış bir damarı tıkamış dediler yapacak birşey yok dedi vet ömür bile biçti kan sulandırıcı iğne yazdı hergün yapıyorum yaralar açılacak dedi evet bacağında kocaman bir morluk vardı kabuğu kurudu sonra çok fena derin bir ilthihaplı yaraya dönüştü bugüne kadar maddi manevi bittim kaç veterinerle konuştuysam farklı konuştular kafam karıştı ilk gittiğimiz vet ameliyatı riskli zaten kedilerde zor bu hastalık tekrar etme olasılığıda var dedi açıkcası vicdan azabı çekmek istemiyorum üç vete gösterdim yapılabilecek var birşeyler mesela tomografiyle tıkalı damarı bulmak ama oda yerine göre ameliyatı riskli olabilirmiş çaresiz kaldım sonuna kadar gideyim desem maddi gücüm yok evde ve sokakta sayı çok beslediğim sonununda iyi olacağını kimse garanti edemiyor anesteziyi bile kaldırmayabilir öncesinde de çok aldı böyle bşr durumla karşılaşan varmı arkadaşlar daha ne yapabilirim böyle hergün bacaklarındaki yaraların nasıl açıldığını yavrumun acılarını gördükçe kahroluyorum hergün iğnesini yaparken yüreğim dayanmıyor o ki olayın şokunda hala ama mırmırlayıp sevgi gösterilerinde bulunuyor:(

15 CEVAP

Boyka

Animal park yazınca internete çıkıyor b12 takviyesiyle fizik tedavi uygulanıyor diye biliyorum istanbulda iseniz araştırmanızı tavsiye ederim.

Ogluss

Maalesef ben izmirde yaşıyorum ve oturduğum semtte bu durumu anlayabilen çözebilen vet yok diyebilirim bu işin uzmanı iki prof varmış onlarda ankarada çok araştırdım b12 ağızdan vermeye çalışıyorum fakat çok zor içiremiyorum şuan antıbıyotıkde veriyorum bacaktaki yara ve akıntı için ama çok direniyor ilginize tavsiyenize teşkr ederim

Boyka

Çok çok geçmiş olsun :/

Ogluss

Çok sağolun:(

CanerOduncu

Cok gecmis olsun gercekten cok uzuldum. Allah acil aifalar versin :(

Ogluss

çok teşkkr ederim birde profilimdeki oğluşş için yuva arıyorum felçli kedimin haricinde 4 kedim var bu oğlanıda kalçası kırık bulup ameliyattan sonra bırakamadık fakat dişilerle uyumsuzluk yaşıyor izmrli arkadaşlara duyurulur (ilanı mevcut)

patipati

Kedinize acil şifalar dilerim. Sizin gibiler de başımızdan eksik olmasın. İzmir'de de iyi bir hastane var diye duymuştum ama nerde okudum hatırlamıyorum.

Chapulita

**Haytap veya Haçiko'dan yardım isteseniz ameliyat için :( İnanın burdaki (İSTANBUL) veterinerlerde aynı durum farklı değil benim kızımda mantar olduğunda hepsi farklı farklı konuşup farklı ilaçlar yazıyordu..Allah yardımcınız olsun çok kötü olmuş içim cız etti sizi düşünemiyorum bile :( acil şifalar dilerim umarım en kısa zamanda iyi olur.. sizin gibi insanların yaşadığını görmek ayrıca beni çok mutlu ediyor **

LoveAnimals

allah hiçbir cana acı çektirmesin : (

Elifmuzeyyen

Isterseniz instagram hesabimdan kedinizin fotoğraflarını ve durumunu paylaşarak sitelere gönderebilirim belki istanbuldan birisi çıkar nakil desteği sağlanır

Elifmuzeyyen

2014te mi sorulmuş bu soru :( acaba kedicik nasıl :(

Elifmuzeyyen

O anda panikten yardim etme telasindan tarihine bakamamisim bile :( umarim iyilesmistir..

merhaba kedim şu anda aynı hastalıktan muzdarip. internette araştırmadığım bilgi kalmadı burayı da gördüm yaşadıklarınızın aynısını yaşıyoruz şu an. acaba bu yorumu gören birileri olur mu çare bulamıyoruz günden güne gidiyor kedim, bildiğiniz tedavi ya da iyi bir doktor var mı? lütfen birileri yardımcı olsun.

naz96

Allah şifa versin miniğimize. İnşallah bir mucize olurda iyileşir. Bende kedimi veterinere getir götür ameliyata girdi sonra bir daha girmek zorunda kaldı derken maalesef artık dayanamadı. 3 gün oldu kaybedeli hala acısını iliklerime kadar hissediyorum. Evladımız gibi sonuçta. Balkona gidemiyorum, diğer odalara gidemiyorum... Her birinde onunla anılarım vardı. Doktor uğraştı ama son ameliyatına riskli, kaldıramayabilir demedi bende vedalaşamadım bile nasılsa eve dönecek diye. Nasılsa iyi olacak diye.. En çokta o canımı yakıyor. Benimde maddi açıdan karşılayacak gücüm yoktu doktora annemde çok rica etti fiyatta yardımcı olması için doktorda dernekler maddi destekte bulunan onu arayıp sorayım dedim onlarda katkıda bulundu sağolsunlar. Sizde yine facebook sayfalarından, derneklerden rica edin bakalım. İnşallah bir an önce iyileşir :(

TutsuViski

Merhaba, cumartesi günü sokakta hareketsiz halde bulduğum kediyi hemen veterinere götürdüm, arka iki ayağı tutmuyor ve ağızdan nefes alıyordu. Vet. pıhtı atması dedi, kan sulandırıcı iğne yaptı 4 dün ve dün çıkış verdi. Hala yürümesi sorunlu, bir kaç adım atıp kendini bırakıyor. Çok halsiz. Her hangi bir ilaç vermedi vet.zamanla düzelir belki dedi. Başka bir veterinere daha götüreceğim, ama benim evde yapmam gereken bir şey var. Çalışıyorum evde yokum tüm gün. :(