Kedimin Tuvaletinde Kan Var Ve Tuvaletini Yapamıyor Lütfen Yardım

Aysenurbsgn

Merhaba. 1 yaşındaki erkek kısır kedimin 1,5 hafta öncesine kadar hiçbir sıkıntısı yoktu. Sonrasında tesadüfen kakasında 2-3 damla kan olduğunu gördüm. Diğer kedimle aynı yerde kalıyorlardı fakat kanı görünce hemen yerlerini ayırdık. Kan geldikten sonra kedim 1,5 günde bir tuvaletini yapmaya başladı yine birkaç damla kan oluyordu. Ama keyfi yerinde, yemesinde ya da içmesinde hiçbir sıkıntı yok. 4 gün böyle devam edince veteriner götürdük. Veteriner anal kese iltihaplanması var mamayı kesin değiştirin dedi ve largopen yanında da adını bilmediğim bir ilaç vererek bizi geri gönderdi. Kedim eve gittikten birkaç saat sonra tuvaletini yaptı fakat daha sonrasında 2,5 gün boyunca tuvaletini yapmadı. Hemen yakınlardaki bir veterinere götürdük ilk götürdüğümüz yer çok uzak olduğu için. Duphalac yapıp reflor ve yanında yine başka bir ilaç vererek geri gönderdi. Tuvaletini yaparsa tıkanıklık olmadığını, kumun yeri değiştiğinden dolayı tuvaletini tutabiliyor olduğunu kanınsa parazitten kaynaklanabiliyor olduğunu söyledi. Ayrıca anal kese iltihaplanması olsa patladıktan sonra kan gelmesi gerektiğini, yani anal keseden kaynaklanmadığını söyledi. İç dış parazit yaptırdık. Kedimiz şimdiye kadar kabız değildi ancak son yaptığı tuvalet kabızdı, 2 damla kadar kan geldi ve 2 gündür tuvaletini yapmıyor. Çok uzattım biliyorum ama cidden bunun neden kaynaklanabiliyor olduğuna dair düzgün bir cevap alamadık. Bizim şu anda yaptığımız ilaçlar neden kaynaklanabiliyor olduğunu anlamak için eğer bir hafta daha devam ederse ilaçlı röntgen yaparız dediler. Fakat duyduğuma göre o çok tehlikeli. Her gün bir tatlı kaşığı yoğurt vermeye başladım. Ne yapabilirim? Lütfen yardım edin. Yakınlardaki hiçbir veterinere tam olarak güvenemiyoruz ne yapacağımızı bilemedik.

7 CEVAP

sezind

Size tavsiyem hangi şehirdeyseniz oranın en iyi veterinerini internetten araştırın, yorumları okuyun. Hayvana boş yere ilaç yüklemesi falan yapmasınlar.

SelinTuksal

Siz hangi veterinerlere gitmiştiniz?

Aysenurbsgn

Sancak ve Patikent

Aysenurbsgn

En övülen ve hiçbir kötü yorumunu görmediğimiz veteriner Sancak'tı ama hayvanda hala bir düzelme yok

Alfam

O zaman daha iyi bir veteriner bulmaya çalışın hayvancağıza boşu boşuna ilaç vermesinler geçmiş olsun :(

Aysenurbsgn

Sadece reflor ve zeytinyağı kullanıyoruz şimdilik inşallah iyileşir. Teşekkürler bu arada

Sirinkedisever

İnşallah çok geçmiş olsun :((