Parazit Hapı Sonrası Kedide Dengesizlik Halsizlik

selenaysen

Lütfen daha önce yaşayan birisi varsa bilgilendirebilir mi; uzun süredir kedim iç parazit aşısı olmamıştı bugün götürdük iç parazit hapı verdi eve geldik bir iki saat sonra kedimde halsizlik oldu, yürürken böyle yalpaliyor sanki dengesi bozulmuş gibi, gücü gitmiş gibi, gözleri de çok uykulu bakıyor felan... ya ölür diye korkuyorum, bizimkilere söyledim abartma olur böyle şeyler dediler yarın olsun devam ederse götururuz felan diyorlar ama ben çok korktum.. normal mi? olk defa ic paraziti hap olarak aldi acaba hapin etkileri mi bunlar ya

8 CEVAP

orhdoner

Merhaba çok geçmiş olsun merak etmeyin ilk gün aşıdan geldiğinde öyle oluyor bizde de öyle uyuklama yapıyor birşey olmaz Allah’ın izniyle ☺️

selenaysen

çok teşekkür ederim cevabınız için umarım bişi olmaz ya bana kalsa hemen götürürüm vete biraz evhamlı biriyim, ama işte annemler tutuyor... 🥰

buketguven

benim kızımda parazit hapı sonrasında sarhoş gibi olmuştu. Yürürken patileri birbirine dolanıyordu bir gün boyunca uyudu ve ishal oldu 4 kere kakasını yaptı kumuna :D bunlar olağan şeyler korkmayın. ama durum 2 günden fazla sürüyorsa o zaman veterinere sormakta fayda var

Anonymus297519

Kızımda da uyuklama hali olmuştu bünyeden bünyeye farklılık gösterebilir 🐾

Palyaco

Genelde uyurlar 12 saat mama bile az yerler ama yalpaliyarak yürüyorsa bir arayın derim veterineri

Warriorsans

Geçmiş olsun bizde hap verince hiçbir şey olmamıştı (tenizol) ama normal bir durum da olabilir siz en iyisi iyice gözlemleyin durumunu yarın da devam ederse veterinere danışın

Bizimse başımıza geldi iki kez. İlk yaptırdığımızda o kadar kötü oldu ki ne yapacağımızı şaşırdık. Halsizlik dengesizlik uyku hali ve ağızdan köpüklü salya akıntısı oldu. İkincide hafif halsizlik uyku hali 3 saat sonra da ağızdan sadece bir kez salya aktı. Ama genel durumu iyi birşey olmadı.

Looneytunes

Benimki de her iç dış parazit sonrası uykuludur o gün. Eğer ensesine döktükleri sıvıyı yalıyorsa ağzında köpük de olabilir. Yalpaklama konusunu hiç duymadım belki yorgun yürüdüğü için size öyle gelmiştir.