Kediye Hangi Besinler Verilir Verilmez

Kedilerinizi en sağlıklı nasıl besliyorsunuz bilgilendirirseniz çok sevinirim 🐾 kedi besleyen herkes çok iyi öğrenmeli bence

15 CEVAP

Anonymus297519

Üzüm ,mantar ,çiğ yumurta kılçık kemik asla verilmez tuzlu baharatlıda aynı şekilde💁🏻‍♀️Kefir verilebilir ev yoğurdu, sakatat, et , balık haşlama olarak suyuyla verilebilir .🐾🐈‍⬛

AhsenAise

Sağlıklı beslenme yi sağlıklı şekilde bakmak olarak algıladım kusura bakmayın lütfen

duman_cat_world

Kuru mama yan rolde diyebiliriz bizim için😌
Et sularıyla, bol sulu yaş mamalarla destekliyorum. Özellikle baharatlı tuzlu besinleri vermekten kaçınıyorum. Tuz ve baharat böbreklerin düşmanı.

duman_cat_world

Yese bol bol et de haşlarım ama yemiyo suyunu içtiği için sık sık et haşlıyorum etini ben yiyorum suyu ona😊

AhsenAise

Bol ve temiz su ,evin her yerinde olmalı en az üç su kabı,orta segment mamaya ek olarak, haşlanmış tavuk, balık,ciğer, yumurta,( bizimki pek yemiyor ama yoğurt süper bir besin) mamasina zeytinyağı ilavesi,vitamin takviyesi,malt yerine saksıda yetiştirdiğim çim,düzenli tuvalet temizliği,tuvalet kabının çamaşır sodası ve sirke ile dezenfekte edilmesi,mama kaplarının cam ,çelik , porselen olması, onların da günlük dezenfektesi, üç ayda bir iç parazit hapı vermem ,bol bol sevgi ilgi şefkat göstermek,ona zaman ayirmak

zfrshn

Her türlü et (balık,kuzu,tavuk,hindi...)sakatat suyu ile verilebilir.Uygun miktarlarda baharatsız olarak tuzsuz olarak ,haftada iki kez yumurta,evde mayalanmış yoğurt haftada iki kez tatlı kaşığı yine evde mayalanmış kefir.

Palyaco

Bunlardan uzak tutun kotu olanlar Baharatları tuzdan şekerden bunlardan uzak tutun zeytinyağı kefir et suyu bunlar iyi olanlar

beyzathemoc1

tavuk yumurtası çiğ verilmez ama bıldırcın yumurtası verilir benimkiler çoook seviyor sık sık veriyorhm

MonikaveTori

Ben arada yoğurt, kefir veriyorum geçenlerde ilk defa haşlanmış tavuk verdim çok sevdiler. Haftada bir kez de çiğ bıldırcın yumurtası veriyorum yararı da oluyor bence ve severek yiyorlar.

orhdoner

Merhaba ben de haftada iki kere yaş mama ya da haşlanmış et ya da tavuk kefir probiyotik yoğurt veriyorum yumurta zaten kuru mamanın içinde var normalde de yemiyor bizimkiler bir de balık yağı kullanıyorum haftada iki kere veriyorum onu da hepsine sağlıklı uzun ömürler dilerim 🙏☺️

citirbebegim

Bizimki kendi mamaları hariç her şeye pek meraklı :) yoğurt, kefir, yumurta ve peynir çok seviyor. Tavuklu yaş mama hazırlıyorum bazen çok seviyor. Ama en sevdiği şey yerde gördüğü her şeyi yemek :)

Looneytunes

Benim kedim ne yazık ki kuru yaş mama dışında pek bir şey yemiyor. Tuzsuz yağsız haşlanmış etlerden verebilirsiniz. Evde yapılmış yoğurt kedimin yediği tek şey ancak bana kalırsa bir kaşıktan fazla vermeyin ben bir tatlı kaşığı veriyorum. Evde kefir yapabiliyorsanız verin ancak yapamıyorsanız marketten alacaksanız mutlaka laktozsuz alın ve az miktarda sık olmayacak şekilde verin. Bir de çiçek bakıyorsanız bazı çiçekler kediler için toksik hatta zambak gibi çiçekler direk zehirli. Onları kontrol etmenizde de fayda var.

Gimlihanim

Ben neler verilir onu yazayım. Onun dışında çok da bir şey yemiyorlar zaten. Haşlama baharatsız, yağsız, tuzsuz et, tavuk, balık, ciğer vs verilir. Kefir ve yoğurt günde 1 tatlı kaşığı yerse çok güzel olur. Yaş mama gün içinde biraz da olsa tüketmeli bence. Bazı yaş mamalarda şeker oluyor. Onlar için zararlı. Şeker olmamasına dikkat edin. Onlar dışında kedi çorbaları var miamor ve schesir markalarının. Çok seviyorlar. Evde haşlama etlerin suyunu da verebilirsiniz. Çorba gibi içiyorlar. Haşlanmış yumurta verebilirsiniz haftanın bazı günleri. Bıldırcın yumurtasını çiğ de verebilirsiniz. Ancak tavuk yumurtası çiğ verilmez. Evdeki bitkiler bazen zararlı olabiliyor onlar için. Yememelerine dikkat edin.

Lokumcukk

Benim kedim mamaları dışında sadece labne yiyor labne hastası sadece labne yiyerek yaşayabilir Birde arada zeytin yalıyor daha doğrusu zeytinle oynuyor yakaladığında parçalıyor

avcozzge

Veteriner bize yoğurt vermeyin dedi. Araştırdım verilebilir deniyor. Ke güveneceğimi şaşırdım.