Kedi Traşı Hakkinda???

Cangema

Arkadaşlar neden kedilerinizi traş ettiriyorsunuz bu kıl dökümü için çözüm değil ki daha küçük olduğu için gormuyosunuz sadece yine aynı şekilde dökülüyor ayrıca anestezi alarak yapılıyor bu işlem ne kadar zararlı oldugunun farkında mısınız sözde kedinizi çok sevdiğinizi söylüyorsunuz bu hayvanlar sizin oyuncağınız değil kılıni yününü problem yapacaksanız hiç almayın evinize kaliteli bir mama kullanın ya da tüy dökümü için özel ilaçlardan kullanın yazıktır günahtır bu canlara iyilik adı altında eziyet etmekten vazgeçin eğer çok kirlenmemisse özel bir durum yoksa yikamayin da onlar zaten kendilerini temizliyor lütfen bu canlar bize Allahin emaneti onların sağlık durumu sizin evinizin kirlenmesinden çok daha önemli!!!

7 CEVAP

Palyaco

Kediler traj edilmez arti yikanmaz ben karşıyım trasada yikamayada

AhsenAise

Ettirmiyorum ,neden tras ettireyim ki ,onu her haliyle seviyoruz ,benim saçlarım döküldüğünde saçlarımı kazitmiyorsam ona da tüyü dökülüyor diye bu zulmü yapamam

Azemm

Kesinlikle ben de yıkamaya ve tıraşa karşıyım

orhdoner

Ben de karşıyım zaten psikolojileri bozuluyor öyle olunca yazık günah yani

Renklipati

Sağlık sorunu olmadıkça kedi yıkanmaz tıraş ettirilmez helede tüy döküyor diye hiç olmaz, kısırlaştırma operasyonunda bile ufacık yeri tıraş ediyorlar kediler stres oluyor sürekli o bölgeye odaklanıyor yazıktır

Saçım çok dökülüyor diye saç kazıtmıyorsam neden tüy döküyor diye kedimi tıras edeyim @AhsenAise'nin dediği gibi. İyi beslenen bir kedi zaten çok tüy dökmez. Mama değiştirmekten, çözüm aramaktan, haftada bir iki kez kedilerini tarayıp etraftaki tüyleri temzilemeye üşenen insanlar bunlar. Çok görmüyorum bu tiplere. Kıl tüy çekemiyorsanız bakmayın.

blue_hpood

evde annemler tüyden çok şikayetçiydi, gittim furminatör aldım, sorun %99 çözüldü:)