Kedisine Yumurta Kabuğu Veren Var Mı

Nasıl veriyorsunuz faydalıymış ben de vermek istiyorum kedime nasıl hazırlayabilirim acaba

6 CEVAP

Zeynepulku

Ben yaş mamasina katıyorum. Yarım kiloya bir çay kaşığı olarak ayaralniyor.
Önce yumurtaları haşlıyorum. Ardından kabukları soyuyorum kabuktaki zarı da soyup fırına atiyorum. 15-20 dk bekliyor ardından havanda dövup süzgeçten geciriyorum.

Warriorsans

@zeynepulku okadar Işıl işlemden geçtikten sonra bir faydası kalıyor mu ki? Zaten çoğu gıda Işıl işlemde vitaminlerini vs kaybediyor ama yumurta kabuğu için durum nasıl bilmiyorum hiç. Belki haşlandıktan sonra kahve öğütücü gibi bişeyle toz haline getirilebilir mi bilemedim

Yani olabilir un haline getirdikten sonra dışarıda fırına atmadan kurutsak olur mu ki

Zeynepulku

Bu kadar işleme neden giriliyor bilmiyorum ama baktığım tarifler de hep bu şekilde yapılıyordu.

Zeynepulku

Dediğiniz gibi dışarıda da kurutulabilir. Daha hızlı kurusn diye böyle yapılıyor. 15 dk fazla bile gelir 4-5 dk de kuruyor
Buz dolabında 2 hafta bekleyebiliriz.

Tamamdır teşekkğr ederimm