Kedim Tırmalama Tahtasını Tırmalamıyor

sametozger

kedim tırmalama tahtası yerine evdeki eşyaları tırmalıyor nasıl tahtaya yöneltebilirim

10 CEVAP

Palyaco

Evde deri olan eşya varsa parçalıyor engellenmiyor tirmalama tahtasına gitmiyor

simbakedi

tirmalama tahtasinin yerini degistirin. ben kedi otu vs attim ama yuzune bile bakmadi normalde kedi otuna tepki veriyor yani. yerini degistirdigimde tirmaliyor bazen ama isterse esyalara geri geciyor yani biraz sans meselesi. her defasinda uyarip tahtaya yonlendirmeniz de ise yarayabilir. ya da su masa kenarlarina, sandalye bacaklarina takilan ya da masa gibi olan yatay tahtalar var onlrdan deneyebilirsiniz. ama siz evde yokken yine gidip esyalari tirmalayacaktir :)

sametozger

Deniycem teşekkür ederim 🙏

AslanPati

Mobilyaları tırmalamasını biz de engelleyemedik maalesef. Tırmalama tahtasının yüzüne bakmıyor. Ben şunu keşfettim kedinizi vakit buldukça bol bol oynatıp enerjsini atmasını sağlarsanız bu tür yaramazlıkları azalıyor.

orhdoner

Bizimkiler de yapıyor ne yaparsak yapalım farketmiyor gene de yapıyorlar ben de koltuklara örtü sardım örtünün üstünden gene yapıyorlar hatta perdeleri de tırmalıyorlar 😅

Muezzabalim

Eşyaları tirmalarken her gördüğünüzde tırmalama tahtasına götürüp patisini oraya sürtün ve siz de tırnaklayarak ses çıkarın ben öyle aliştirdim umarım işe yarar

Benimkiler de tırmalamıyor alıştıramadım. Ben de halının kenarını katlıyorum akşamları halının arkasını tırmalayıp mutlu oluyor. Sopa şeklinde değil de kartondan yapılmış tırmalamalar var keşke markasını hatırlasam. Onlar daha kullanışlı onlardan alıcam ben de

Miscatt

Benim oğlum da aynısı koltuk kenarlarımız beyaz deri tırmık içinde uykudan kalkınca özellikle gerinirken tırmalıyor masrafa soktu bizi 🤣🤣 Tırmalama tahtasını önüne koyunca ona geçiyor ama illa önüne koymamız gerekiyor🤷🏻‍♀️
Napalım canı sağolsun diyorum 🙏🏻☺️

Warriorsans

Bizimkisi de hem koltukları tırmalıyor hem tahtayı tırmalıyor allahtan koltuklarımız 100 yıllık falan da zarar verse de sorun olmaz

hannnngggg

benimki de tırmalama tahtasını kullanmıyor belki de yetersiz geliyor sevmiyor bilemiyorum jüt ü tırmalamayı seviyor amaan ondan kıymetli değil ya kendi haline bırakıyorum istediğini yapsın