Acil Bakarmısınız Tenizol İç Parazit Hapı

35sila35

Evden çıkmayan exotic kedime 4 aydır aşı yaptıramadım bugün tenizol iç parazit hapından yarım verdim ve ense damlası uyguladım 4 5 saat sonra kustu neden acaba internette parazit varsa kusar yazıyor hiç belirti yoktu olabilir mi yoksa başka sebepten mi kustu acaba

9 CEVAP

orhdoner

Merhaba fazla gelmiş olabilir iç parazit ilacı bir daha kusma olursa ciddi birşey olabilir veterinere götürün ilacı verdiğinizi söyleyin çok geçmiş olsun şimdiden 🙏

beyzathemoc1

hapı verirken midesi zorlandıysa ya da rahatsızlandıysa kusmuş olabilir ve internette dediği gibi paraziti yoğunsa olabilir kakasını ve kusmuğunu takip edin kurt kurt ya da susam susam parazit varsa ölüyse parazitlerini atıyodur ama 1 hafta devam ederse paraziti tekrar hap verin kakasında da kusmuğunda da parazit yoksa midesini rahatsız etmiştir geçer hapın son kullanma tarihi geçmediyse bozuk değilse endişelenecek bir şey yok

beyzathemoc1

ayritetten ense damlasını yalama ihtimali var mı bazen patisini oraya sürüp ya da tam ensede değilse kafasını döndürüp yalama olabiliyor onunla alakalı bi durum da olabilir kusmuğunda ne vardı

35sila35

Şimdi baktık ensesine damla yaptık ama nasıl olduysa bildiğin yana kaymış ve onu yaşıyor muhtemel dış parazit damlayı yaladığı için kustu şindi oyun oynatıyorum yorulup uyusun diye yoğurt versem mi sizce onu yalamaktan zehirlenme durumu olur mu cevaplar için teşekkürler

orhdoner

Probiyotik Yoğurt ya da kefir verebilirsiniz ama devam ederse veterinere götürün ne olur ne olmaz

Warriorsans

Geçmiş olsun hapın ve damlanın son kullanma tarihine dikkat ettiniz değil mi? Bazen gözden kaçabiliyor. Kedinizi gözlemleyin hem dış parazit hem iç parazit uygulaması ağır da gelmiş olabilir midesi de hassassa. Tenizol normalde öyle çok güçlü bir hap değil zaten tedavide 3 gün üst üste kullanılır parazit olma durumu evet kusma yapabilir dışkısını iyice kontrol edin bu süreçte. Genel durumunda bir değişiklik olursa tekrar kusarsa yada halsizlik falan olursa veterinere danışın. Birde bu hapın içindeki bir maddeye de alerjisi olabilir

35sila35

Son kullanma tarihlerinde sıkıntı yok 2023 kedim evden çıkmıyor ve sadece mama yiyor paraziti olduğunu hiç sanmıyorum ama damla yana kaymış onu yalıyor farkettim🤷🏼‍♀️ 1 kere kustu 4 saat sonra yalamasını engellemeye çalışıyorum kustuğu için iç parazit hapı boşamı gitmiştir

Canimyavrum

Ic parazit asisi kusma yapiyor zaten her hekim uygularmi bilmem ama bizim hoca ic diş parazit uygulamasi yapinca mide koruyucu yapiyor kusma olmasin diye5

oscar98

Hapı nerden aldınız acaba?