Kedimi Sahiplendirmeli Miyim

Sevvalxx

2.5 hafta önce yavru bi kedi sahiplendim. İlk bulunduğu hali içler acısıydı ben aldığımda da ufaktı ve ona çok iyi baktım ama büyümeye başladıkça aşırı hareketli olmaya başladı. Yavru olduğu için normal gelebilir size ama ben çok uysal olduğu için de özellikle onu sahiplenmiştim. 2. Kere üniversite sınavına hazırlandığım için sürekli oyun istemesi beni çok zorlamaya başladı. Oyun isteyen küçük bi yavru tabi doğal ama bu isteğini yerine getiremiyorum. Sürekli onu eve salmam için ağlıyo ama içeri gidince de evdeki diğer kişileri ısırıp tırmalıyor oyun sanarak. Evdekiler de ben de bu olaydan yorulduk. Geceleri de beni sürekli ısırdığı için asla uyuyamıyorum. Başka koyabileceğim müsait bi odamız yok. Onu çok sevdim ama sanki böyle hem kendime hem ona yazık ediyormuş gibi hissediyorum. Sahiplendirmek için bi kaç ilan verdim etrafımdaki tanıdıklarıma vs soruyorum ama yanlış mı yapıyorum bilmiyorum. Onu vermem gerektiği için vicdan azabı çekiyorum. Ne düşünüyorsunuz😔

22 CEVAP

Duygukckk

Şöyle ki zaten tek bir odaya bağımlı beslemek yanlış bir karar evde bir birey gibi düşünülmesi gerekiyor sonuçta o da canlı ve siz sadece tek bir odada dayanamazsınız empati ile bunun yanlış olduğunu anlarsınız. İkinci olarak iyileşmesine yardımcı olmuşsunuz çok güzel bir şey kimse yapmaz bunu ama siz de farkındasınız oyun istediğinin ve daha bebek hareketli olması çok normal biraz dişinizi sıkarsanız 2 ay sonra durulacak ama tek bir odada olacağı için sahiplendirmeniz bence daha mantıklı olur

Lunalu

Sahiplendirme düşüncenize ve sizi yapacaklarınızdan alı koymasını düşünmenize çok üzüldüm. Her canlı emek ve sevgi ister. Sizi çok iyi anlıyorum. Ben üniversite sınavına hazırlanırken kedim Luna fip oldu ve 122 gün tedavi gördü. Onun için yardım aradım buldum ilaçlarını aldım ve her gün iğnesi için veterinere götürdüm gerek maddi gerekse manevi olarak beni çok yıprattı ve yordu. Hastalığının ilk dönemi sabaha kadar nöbet geçirecek ve kalbi duracak korkusu ile başında bekledim ve 9 da okula gidiyordum. Şu an hepsi geçti şükür sağlıklı ve bende üniversiteyi kazandım. Onunla bir kaç saat ilgilenmen senden hiçbir şey götürmez aksine sana huzur katar derslerine çalışırken daha mutlu ve huzurlu çalışırsın çünkü gerçekten kediler insanlara çok iyi
Geliyor. Şu an daha yavru ona biraz daha zaman tanı. Büyüdükçe kendi kendine oynamayı öğrenecek ve seni rahat bırakacak. Top fare pipet gibi oyuncaklara bayılırlar. Kedim geceleri bunlarla oynar mesela bizi uyandırmaz. Arada bir miyavladığı
olur biz tepki vermeyince onu da bırakır. Zaman gerekiyor ONu sev ve günlük gereken ilgiyi ver bir sorun olarak görürsen bunu asla mutlu olamazsın ve gözünde büyütürsün.

Peri06

Ohooo inanın bizde kedilerimizle neler yaşıyoruz bazen sinirden dişimizi sıkma noktasına geliyoruz. Ama bırakın sahiplendirmeyi buradaki kedisi ölenleri okuyunca ağlamaya oturuyoruz birşey olursa naparım diye. Anladığım kadarıyla ailecek hayvan bakmaya müsait değilsiniz olabilir, vakit geçmeden sahiplendirilmesi daha iyi. Şeye de şahit olmuş bir insanım, yavru kedi gittiği bir evde saksıları devirip sürekli miyavlarken 10 gün sonra başka birine sahiplendirilip çok tatlı sevilen sakin bir kediye evrilmişti. Bazen zorlamamak en sağlıklısı.

Lils

Kediler oyuncak değildir. Uysal olsa bile ilgi ister sürekli. Bakamayacasanız şimdiden sahiplendirin çünkü büyüse bile bir dolu sorumluluğu olacak. Evcil hayvan işi ilgi gerektiriyor ve siz buna zaman ayırmıyorsanız hiç başlamayın bile. Kedinin güzel fotoğraflarını çekip petlebi ve Instagram siteleri üzerinden yayınlayın ve güvenilir, küçük çocuğu olmayan ve sineklik yaptırabilecek birini arayın. Birkaç eşyası ile sahiplendirebilirseniz şansı artar.

hannnngggg

yani iki buçuk hafta çok kısa bir süre bence iki bucuk haftada da kedinin çok büyüyeceğini sanmıyorum ısırıp tırmalaması bile acıtmaz gibime geliyor yavru oldugu icin böyle oyun istiyor belirli bir vakit ayırıp ilgilenmek gerekiyor en çokta sıcak bir eve girip kalbe giremeyen kedilere üzülüyorum yanlış yapıyorsunuz evet bunu deyince linclenecegimi de biliyorum fakat üzüldüğüm icin içimde tutamayacağım bir canla hayatı paylaşmadan önce oturup aylarca hatta yıllarca düşünmelisiniz

orhdoner

Merhaba bir canla yaşamak emek ister sevgi ister sabır ister tabiki şuanda size zor geliyor gibi görünebilir ama ona zaman tanıyın zaten size alışmış yerinden etmeyin onu da kurtarmışsınız ne güzel bakıyorsunuz başkası sizin gibi belki bakamayacak bu sefer de siz üzülürsünüz verdiğiniz zaman yumuşak top verin onunla oynayıp zaman geçirmeyi çok seviyorlar bol bol enerjisini atsın hiç olmadı kağıttan top yapın atın onunla bile oyalanır dediklerimi yanlış anlamayın lütfen ama biraz daha zaman geçtikçe benim dediğimi anlayacaksınız siz de umarım doğru kararı verirsiniz

diablerose

vicdan azaplik bi durum yok. sokaga atmiyorsunuz. guzel bi yuva bulursaniz sorun olmaz. bnm kedimin 3uncu yuvasiyim ben. gayet mutlu suan kerata. insallah önümüzdeki 30 yil beraberiz.

simbakedi

maalesef hu seyler emek istiyor hicbir kedi kenara koy da uyusun degildir. ayrica tek odada kalmasi da kotu bir sey aska bu olmamali, yuva bulununcaya kadar sizinle kalsin onemli degil, sonucta olumden kurtarmissiniz

Warriorsans

Yeterince ona bağlanmış ve sevgi duyuyor olsaydınız bu yaptıkları evet sinir bozucu olabiliyor ama sahiplendirme durumunu aklınızın bir köşesinden bile geçirmezdiniz. Umarım ona iyi bakacak ömürlük mutlu bir yuvası olur

nefeskedi

Evdekilerden destek alamıyorsanız sahiplendirmeniz daha iyi olur ama lütfen güvenilir olduğundan emin olun.

Muezzabalim

Bu durum yavru kediler için normal fakat ailede sizin disinizdakikerin bunu kabullenmeyişi ciddi anlamda zor bir durum sizi anlıyorum iyi bakacak sıcak bir yuvaya sahiplendirebilirsiniz.Vijdan azabı çekmeyin Allah onu size göndermiş siz üzerinize düşeni yapıp iyi olmasına vesile olmuşsunuz böyle düşünün daha rahat oynayabileceği özgür olacağı bir yuvaya gider inşallah 🤲🏻🐾

Sevvalxx

Beni yargılamayıp durumumu anlayan herkese teşekkür ederim kötü hissediyorum ama bilmiyorum başka ne yapılabilir bu durumda

Dobbyko

Bence düzgün bir aileye sahiplendirin. Siz sahiplendiginizde muhtemelen hayvan hastaydı ya da bir derdi vardı o yüzden uysaldi ama şunu bilmelisiniz yavru kediler hareketlidir, ısırır tırmalar, gecenin bir koru amaçsızca odadan odaya kosturur, tabak çanak kırar, dötüyle köy yıkar, olur olmadık zamanda pat diye hastalanır cebinizden bı ton para çıkar. Siz bakamayacaginizi ilgilenemeyeceginizi düşünüyorsanız ve ailenizden destek görmüyorsanız hemen sahiplendirin. Başka bir zaman bir kedi beslemeye onunla yoldaşlık etmeye kendinizi hazır hissettiğinizde, bağımsız bir birey olduğunuzda başka bir kedi sahiplenmeyi düşünebilirsiniz belki.

sultansbutler

yavru kedilerle zaten günün her saati oynayamazsınız. öyle bi dünya yok. bir süre sonra kendi kendini oyalıyacak zaten. ama gün içinde yanında çoğu zaman yanında duracaksınız bebek bu daha. zaten kediyi tek odaya kapatma lafını duyunca tansiyonum düşüyor. kediyi eve aldığınızda mutfak opsiyonel olacak şekilde evin her yerine ulaşabilmelidir.

oyuncakları olacak, tırmanabileceği kule ya da yüksek bi yer olacak, derslerden ara verildikten sonra av simülasyonu yapılacak, akşamları uyumadan önce de deli gibi oynatıp yoracaksınız ki sabaha kadar uyanmasın, uyanırsa bile kolları ısırmasın. yavru kedi böyle oyalanır başka yolu yok.

ben ne zaman yavru kedim beni ve ailemi ısırıyor, sahiplendireceğim başlığı görsem bakan kişilerin kedi bakmaya uygun olmadığını ya da kedilerin mizacını çözemediğini düşünüyorum. kötü birşey yapmıyorsunuz uygun bir ev bulun ve verin. kedinize kalıcı değil geçici yuva olmuşsunuz diye düşünün.

Zeynepulku

Eğer böyle bir düşüncemiz varsa daha fazla büyümeden yuva arayın. Büyüyünce yuva bulması çok zor oluyor