Kedilerde Tüy Sorunu

Merhabar tekir yaklaşık 6 aylık kedim aşırı tüy dökmeye başladı kucağımdan kalktığında heryerim tüy oluyor. Nasıl bir çözüm yolu var ?

3 CEVAP

akitalove

Hafta da iki kere furminatorle taramak vitamin destegi kaliteli mama bu durumu azaltacaktir yavruluk veya mevsimsel tüy döküyor ilacla azaltmaya calismayin

Cotontzu_Siri

Tavuklu ve kaliteli bir mama kullanmak. Beauty paste, balık yağı, brewers yeast, bira mayası vb. kullanmak. 2 haftada bir furminator ile, her gün normal tarak ile taramak.
Ama öncelikle kaynağını bulmalısınız. Mevsimsel, stres kaynaklı, mantar, deri hastalıkları vb. olabilir.

KedimVar

İlk önce neden tüt döktüğünü bulun.
Eğer mevsimselse (ki büyük ihtimalle öyledir) tavuklu bir mama kullanıyorsanız balıklı mamaya geçin (kaliteli olsun), 2 haftada bir furminatorle tarayın, hergün normal tarağıyla tarayın. Malt macun verin. Bir de ben şu ürünü kullanmıştım çok memnun kalmıştım kedim bayılarak yiyordu. http://urun.***.com/diger-kopek-bakim-saglik/beaphar-brewers-yeast-kedi-kopek-sarimsakli-maya-tableti-250-tabl-P195484691