Kediler Kuyruk Hareketi

Arzbala

Kedimin kuyruğu istemsizce titriyor sebebi ne olabilir? Hatta oda rahatsız oluyor bu durumdan bazen kuyruğunu yakalamaya çalışıyor bazende kuyruğunu toplayıp üzerine yarıyor. Sizce neden olabilir?

7 CEVAP

orhdoner

Merhaba kısır mi kediniz degil ise erkek kediler yapıyor öyle koku falan bırakmak için ya da oyun oynuyor olabilir

edadnmzr

Kuyruğunu toplayıp üstüne yatıyor demişsiniz iki bacağının arasında olup üzerine oturuyorsa tedirgin güvende değil anlamına gelir. Titretme olayı çiftleşme isteği belirtisi, istemsizce yapmıyordur kendisi titretir. Benim kedim de bir aralar kuyruğunu yakalamaya çalışırdı. O bir problem değil ama kuyruğunu bacaklarının arasına alıp oturması yatması falan hiç iyi değil

catangel

Ortamda onu huzursuz edecek bir şeyler var mı. Bunu genelde kediler şiddet gördükleri zaman da yaparlar. Beklediğim sokakta ki bebeklerden biliyorum. Kedinizin güvende olduğundan emin olun. Onun dışında söylemişler zaten çiftleşme isteğini de gösteriyor. Yaşı geldiyse eğer kısırlaştırma uygulamasını biran önce yaptırın. Psikolojileri çok bozuluyor çünkü bu dönemde.

catangel

Beslediğim* demek istedim.

Arzbala

9 aylık kedim 3 kez kızgınlık dönemi yaşadı şuan sanki 4. Kızgınlığına giricek gibi fakat o tuhaf miyavlaması ve hareketleri yok yani tam olarak girmedi her an girebilir gibi. Veterinerim 1 kez daha kızgınlığa girsin bitince kısırlaştırırız bekleyelim dedi onu bekliyoruz. Kedim dişi o evin prensesi kimse ona yüksek sesle dahi konuşmaz onu tedirgin edicek hiç bir şey olmadı kuyruğunu bacak arasına almıyor yattığı zaman yanına toplayıp kuruğunun üzerine patisini yada başını koyuyor. Ve aşırı tüy dökmeye başladı. Kızgınlık dönemine girsem mi girmesem mi diye düşünüyor gibi şu anda :) tüyleri içinde gimcat biotin malt sipariş verdim inşAllah fayda eder.

edadnmzr

Anladım kuyruğunu toplayıp üzerine yatıyor diyince bacaklarının arasına alıp yattığını düşündüm değilse problem yok :) kızgınlık dönemini kolayca atlatıp sağlıklı şekilde kısırlaştırılır umarım geçmiş olsun 🐾

Arzbala

Çok teşekkürler.