Yavru Kedide Isırma Yarasi

Busesi

Önceki sorumda da belirttim resim atarsam daha iyi anlasilicagini düşünüyorum yavrunun kolundaki yarayi nasil iyileştirebiliriz ?

9 CEVAP

Warriorsans

Annesi yavruyu yalamaya çalışacağı için yara daha da kötü olabilir ve baya derin gözüküyor. Veterineri arayın sorun fotoğraf atın. Batikonla silip madeccasol tarzı bir krem sürün ama henüz minik bir bebek ve annesi kesinlikle yalamasın

Nesrn

Evet,Çünkü o riski göze almasak yaşayamazdı o şekilde.en azından elimizden ne geliyorsa yapalım dedik.Yarı narkoz verildi.15 tane dikiş atıldı boynuna kulak altlarına kadar yırtılmıstı.çok derin bir yırtığı vardı boynunda.yaşama şansı düşüktü çok iyi bakılması lazım annesinden ayrı tutmanız lazım demişti veterinerimiz.annesine emzirmek için verdik geri aldık.sürekli gece gündüz gözetimdeydik.ilk zamanlar annesi istemedi.reddetti.sonra sonra kabul etti.Şuan çok iyi 4 aylık oldu:)Hala veterinerimiz der ''Kafa nakli yapıldı resmen''diye.

Renklipati

Baya derin gözüküyor kesik resimde,bu tarz yaralara Dr animal siprey batikom sürmek iyi geliyor umarım işe yarar kesik çok derin kapanmayacak gibiyse mutlaka veterinden yardım alın çok geçmiş olsun

Nesrn

Benim yavru kedimde aylık değildi bir haftalık felandı.veterinerin dikiş atmak istememesi belki narkozu kaldıramayacağı içindir.benım kedimede çok küçük narkozu kaldıramayabilir demişti.

edadnmzr

Ay çok derin gözüküyor ya bence kremle kapanacak gibi değil veterinerlik duruyor

Nesrn

Veterineriniz tabi daha iyi bilir ama sanki iki üç dikişle kapanır gibi.Çok geçmiş olsun.inşallah dikişe gerek kalmadan batikon ve ilaçla iyleşir çünkü dikişi anne yalayor veya dişiyle çekip koparmaya çalışıyor.benim yavru kedimin boynunda 15 dikiş vardı

Busesi

Ya sadece bir günlük olduğu için veterinerler dikiş atmiyorlar 1 aydan sonra yavru için birşey yapiyorlar anne yarayı yaladıkça iyileştirmez mi acaba

Busesi

Çok tesekkur ederizi iki veterinerle konuştuk biri dikis atmak istedi diğeri açık yara tedavisini önerdi suanlik açık yara tedavisiyle devam edicez umarım düzelir. 😘

Busesi

Belkide peki naptınız dikiş attirdiniz mi