Kedim Surekli Balkona Çıkmak İstiyor

Aysdir2

Merhaba, 1 yaşında erkek tekir bir kedim var. Yaklaşık bir aydır geceleri sürekli miyavlayip balkona çıkmak istiyor. Yaz boyunca hep balkondaydi ama simdi hava soguk olduğu icin cikartmamaya çalışıyorum ama çıkmak icin surekli miyavliyor. Bi ara hic tepki vermedim ama inatla miyavlamaya devam etti kalkıp balkonu açtım disarida bes dk durup iceri geldi iki saat sonra tekrar acmam icin miyavlamaya basladi. Geceleri uyusun diye yatmadan once oynatmaya çalışıyorum ama hic oyun oynamıyor oynarsada bi kaç dk oynayıp bırakıyor. Ailem rahatsiz oluyor ve komsular da sikayet edicek diye korkuyorum. Ne yapabilirim öneriniz var mı? Neden sürekli balkona çıkmak istiyor?

9 CEVAP

parskedy

merhaba, kediniz kısır değilse kızgınlığa girmiştir.

blue_hpood

kısırlaşırın, acilen. umarım balkonunuzda file vardır ayrıca..

Lils

Dışarıyı seyretmeyi sevdiği için normal. Balkona çıkma, dışarıda dolaşma gibi durumlar sürekli olarak yapılmayacaksa alıştırılmamalı.

edadnmzr

Lils
Katılıyorum ben kedimi hep kucağımda çıkarıp baktırıyorum dışarı. Soran kişinin kedisi kısır olmadığı için daha farklı bağırıyordur muhtemelen çünkü kızgınlıkta. Benimki miyalıyor birkaç defa, açılmayınca oyun oynuyor

edadnmzr

Benim kedim de aynı. Onunla birlikte balkona çıkıyorduk hep şimdi çıkarmıyorum kapının önüne gidip miyavlıyor. Benimki kısır ama balkonda yuvarlanmak istediği için çıkmak istiyor sizinki de kısır mı ?

Anonymus297519

File var ise çıkarın soğuk üşüyünce içeri kaçar bence 🙏🏻

Aysdir2

Kısır değil ama baska kızgınlık belirtisi göstermiyor ve bir aydır böyle

Aysdir2

Balkona çıkıyor beş on dk durup içeri geliyor yarım saat - bir saat sonra tekrar miyavliyor. Gündüzleri aciyorum ama geceleri cok zor oluyor.

File yaptırın istediği gibi takılsın. Kısır değilse balkondan sokak kedilerini kesiyo olabilir. Kısırlaştırın