Kedimine Mama Alerjisi İçin Uygun Mama Bulmak

Merhabalar. 15 aylık erkek bir kedim var, yaklaşık 1 ay önce kedimde döküntüler olmya başladı. Önce döküntü şeklinde oldu sonra yaralara dönüştü ve kanamaya bile başladı bazı yaraları. Veterinere götürdüm mama alerjisi dedi ve pro choise markasinin hipoalerjenik bir mamasını verdi. 3 haftadır bu mamayı kullanıyoruz. Vücudundaki iki yara tam gecmedi ama geçti. Diğer alerjiler de yara halini aldı. Şu an baska bir mamaua gecmeli miyim? Veya önerdiğiniz bir mama var mı? Ayni durumu yasayan ya da bilgisi olan arkadaşlar ilgilenirse cok sevinirim.

7 CEVAP

orhdoner

Merhaba çok geçmiş olsun Allah şifa versin tez zamanda sağlığına kavuşur inşallah 🙏 Hipoalerjenik mama kullanın içindeki etken maddelere alerjisi var demek ki kedinizin bir de bağışıklık yükseltici takviyeler verin kefir probiyotik yoğurt ya da ev yoğurdu verebilirsiniz 1 yemek kaşığı çok faydası oluyor. Onun dışında düzelme olmazsa araştırma hastanesine götürün ilçenizde varsa eğer ayrıntılı bakılır bir de strese bağlı da çıkıyor böyle şeyler kediniz kısır mi degilse yüksek stres oluyorlar Allah kolaylık versin şimdiden

Lils

Brit care bakın (geçiş döneminde kefir desteği ile) bence. Hipoalerjenik ve tahılsız (tahıla da alerjisi olabilir)
Tavuksuz çeşidini almanız daha iyi olur genelde tavuk sıkıntı yaratır ya da direk sadece veterinerlere özel satılan bir mama alın bence internette satışı olmayan (bütçeniz varsa en çok bu iyi gelir)
Prochoice en düşük segment mamalardan ve kilosu 20 lira 15 kilo alımda. O yüzden içine kilosu 100 lira olan somon koymazlar. %4 somon varsa kalanı tavuktur.

Veterinerimizin tavsiyesiyle hipoalerjenik somonlu bir mamaya geçmiştik falan nerdeyse hicbir değişiklik olmayınca endişelendik biraz. Yoğurt arada bir veriyordum fakat kesmiştim belki ona alerjisi vardir diye. Şimdi tekrar vermeye başlayacağım. Maması konusunda biraz tereddütteyim yalnızca. İlgilendiğiniz için çok teşekkür ederim :))

Pro choise markasını veteriner önerisiyle aynı yerden kilosu 65 tl gibi bir fiyata almıştım. Böyle olunca kaliteli olduğunu düşünmüştüm ben de fakat içeriğine baktığımda sizin söylediğiniz gibi olduğunu fark ettim. Öneriniz icin teşekkür ederim bakacağım

Lluvia

Felicia hipoalerjeniktir, gastro/derma/urinary çeşitleri var ben ishal olan kedim için gastro kullanıyorum öneririm.

Azemm

Çok geçmiş olsun öncelikle. Hypoalergenic birçok mama var. İçeriklerine bakarak size en uygununu bulabilirsiniz. Patilinizin burnunu bizim yerimize öpün

sametozger

Kandırılmışsınız prochoise dün daha gördüm 2kg 80 TL bu tür mamaları vermeyiniz tahıl oranı yüksek kediyi obez yapmaktan başka bi işe yaramaz ve sağlık problemleri yaşarsınız onu. Yerine premium mamaları tercih edin ben nd kullanıyorum yavrumda gayet sağlıklı ve iyi mama yüzünden midesine zarar gelirse yada sinirim sistemine veterinere Senelik mama parası verirsiniz söylim