Antibiyotik Kaynaklı İshal

mycutecat

Antibiyotiği bırakalı 2 gün oldu. Kedim toparlandı çok şükür keyfi hali yerinde ancak antibiyotikten dolayı ishal olmuştu ishali hala geçmedi. Antibiyotikten kaynaklı ishal kaç gün sonra düzeliyor? Ev yoğurdu da yemiyor bağırsaklara iyi geliyormuş ama yediremedim. Ne yapabiliriz

8 CEVAP

edadnmzr

Benim kedim de 1 haftalık antibiyotikten sonra ishal olmuştu bir de iç parazit yaptırdığım için de süre uzadı. Yaş mama vermedim. Bu arada sadece kuru mamasını yesin bu süre boyunca. Ben kedime balık vermiştim kustu. Bir de kefir verebilirsiniz probiyotik olduğu için iyi gelecektir

mycutecat

Market kefiri işe yarar mı laktozsuz şekersiz olanı

Renklipati

Kefir pirinç yada biraz patates haşlama yerse oda çok iyi gelir, antibiyotik sonrası bir kaç gün sürüyor çünkü Laktosuz kefir sanırım a101 den almıştım oda çok iyiydi Kılıçoğlu adı sanırım

komurlolis

Haşlanmış tavuk göğsü ishale çok iyi geliyor benim kedimde onu deneyebilirsiniz

Lils

Kefir iyi geliyor. Kediniz içmezse yaş mama ile yedi benim kedim o şekilde deneyebilirsiniz. Kuru mamaya eklenen şekilde olanlarda var geçmezse o şekilde deneyebilirsiniz veterinere danışarak.

edadnmzr

Evet ben sütaşın sade kefirini aldım o iyi geldi

Canimyavrum

Benim kizimda gecmedi kendi kendine hoca 3 gun enjeksiyon yapti kaka normale döndü film cekti hic bisey cikmadi

Lluvia

Laktozsuz şekersiz ev yapımı kefir, yoğurt ve ılık olmalı eğer soğuk verirseniz midesini üşütür. Marketteki laktozsuz şekersiz kefirde olabilir. İçmiyorsa eczaneden enjektör alın 5’er cc 4-5 saat aralıkla verebilirsiniz. Benim kediler 1 kase kefiri bitiriyor 😂🤷🏻‍♀️ Yada bunu yapmak yerine veterinerden toz probiyotik alın, proplan markasının var onu severek yiyorlar ishali geçene kadar mamasına koyun