Kedimin Kulak İçi Pis

Ltwa

Kedimin kulak içi çok pis ve birkaç gün önce kafasını sallıyordu bir abla nemli bir bezle silmemi söyledi sizce silsem bir sorun olur mu

34 CEVAP

Ekinay

Kulak uyuzu olabilir kahve telvesi gibiyse ve kafasını da sallıyorsa veterinere gitmenizi öneririm ilerlemeden

edadnmzr

Kedinizi dışarı çıkarmayın bence kimse çıkarmamalı. Her türlü virüsü enfeksiyonu kapar dışarıdan. Ki kapmış da. Bana kesin kulak uyuzu gibi geldi siyah siyah bariz belli. Kafasını da sallıyormuş kaşındırıyordur. Veterineriniz oridermyl krem verecek

Renklipati

Kesinlikle veterine gidin öyle kirli olmaz kulak içi uyuz olabilir ve daha fazla ilerlemeden ilaç tedavisi uygulayın başını da sallıyor diyorsunuz çünkü toz yüzden kir yüzden yapmaz öyle

orhdoner

Merhaba çok geçmiş olsun hekime gitmeniz lazım silmeyle tedavi olmaz malesef geç olmadan gidin tedbir başlanılsın

Renklipati

Baksa görürdü bariz belli çünkü üstün körü neyine bakmış bu veteriner..mantar da olmuş olabilir yayılan bir hastalık çünkü, ama kulak içinde genellikle kulak uyuzu baş gösteriyor.. çok geçmiş olsun

Ltwa

Mantarıda var ondan olmuş olabilir mi birde veterinere 4 gün önce falan götürdüm onlarda hiç dikkat etmediler

Ltwa

Umarım sadece kirdir

Palyaco

Veterinerinizin vereceği ilacı kullanın kendiniz bisey yapmayın

Lluvia

“Kedilerin çokta evde kalması gerektiğini düşünmüyorum”. Cümlesi cidden komik. Eve aldığınız ve uzun süre bakacağınız bir kedinin habitatını değiştiriyorsunuz sonra eski unuttuğu yaşamına geri götürüyorsunuz. Bu hayvan oyuncak değil, sorumluluk sahibi birine verin o baksın daha iyi. Kulak içi temizleme solüsyonlarıyla temizleme yapabilirsiniz, kedinin mantarı vardı zaten diyorsunuz buraya yazmışsınız bide nemli bezle sileyim mi diye. Ya mantar tedavisini yaptırın yada kediyle oyun oynamayın. Ne hastalık kapıyorsa dışardan kapıyor zaten, eve alıp dışarı salacaksan hayvanın bağışıklık sistemiyle oyun mu oynayacaksın böyle? Ya sahiplen yada hiç bakma. Buraya yazana kadar da git tedavisini yaptır.

Ltwa

Yani şöyle sokakta 3 4 gün falan kaldı sonra veterinere götürdüm o zaman her şeyini söylemişti mantarı falan var diye ama kulaklarına bir şey demedi dışarda kirlenmiş olabilir mi siye düşünüyorum bakalım bugün götürücem veterinere

Dkd

Mutlaka veterinere gidin. Evde basit bi temizlemeyle çözülmeyebilir. Ekstra sorunlar mevcut olabilir.

Ltwa

Lluvia sohbetin bir kısmına bakıp ve tam bir şey öğrenmeden böyle şeyler demen daha komik sana açıklama bile yapmazdım ama biraz utanırsın diye yapıcam ilk olarak mantar tedavisi bulduğumdan itibaren biraz büyümesini bekledik ve o andan beri yaptırıyorum ayrıca vet verdiği kremleri sürüyorum başka hastalıklarıda var ve inan ki bebeğimmiş gibi ilgileniyorum geceleri hasta olduğunda uyuyamıyorum nefes alıyor mu diye sürekli kontrol ediyorum ve kedim daha 2 aylık üstelik evde kalmaları gerektiğini düşünmüyorum derken dışarı çıkıp eve gelmesinden bahsediyorum ve tamamen dışarı salıp onun alıştığı yaşamdan tamamen uzaklaştırmıyorum ki oturduğum sitede buna örnek 2 tane var bakımlılar ve sağlıklılar ve buda bence beni ilgilendirir dışarı çıkarsa belli sıklıkta parazit aşılarını yaptırmak zorundayım vs onları tamamen ev ya da dışarıya hapsedemeyiz insan değiller umarım kimseye böyle görgüsüzce saldırmazsınız (:

edadnmzr

Merhaba tekrar son yorumunuza istinaden yazmak istedim. Kedinizle bu şekilde ilgilenmeniz çok güzel gerçekten zaten böyle olmalı. Ama dışarı çıkarma konusunda katılmıyorum kediniz çok küçük olduğu için tecrübesizsiniz. Ben bunu her şeyi biliyorum demek için yazmıyorum ama kendi tecrübemden dolayı yazıyorum. Benim kedim koronavirüs.3 aylıkken onu dışardan aldığımda bu virüsü taşıyormuş. Bilmiyorum bilginiz var mı ama dışarıdaki kedilerin %90 ı koronadır. Sizin kediniz şu an sağlıklı ise dışarı çıktığında korona olması muhtemel, bir mama kabına dokunması yeterli olacaktır. Bu hastalığın ileri seviyesi fip ve ölümcül tedavisi de bir tane 30 bin lira tutuyor. 85 günlük bir tedavi. Üstelik iyileşmesi de %80. Bu anlattığım dışarıdaki virüslerden sadece bir tanesi. Virüs dışında kedinize dışarda araba da çarpabilir, kötü niyetli birinin şiddetine de maruz kalabilir. Ben kedimi 3 aylıkken aldığım dediğim gibi, 6 aylık olduğunda bi hevesle tasma aldım dışardan o kadar korktu ki. Kediniz mutluysa size alışacaktır zaten. Köpek gibi dışarı çıkma ihtiyaçları da yok kedilerimizin. Onlara sadece zarar verirsiniz. Bundan sonrası size kalmış, umarım yazdıklarımı dikkate alırsınız.

edadnmzr

ona* olacak

Ltwa

Çok geçmiş olsun sizde çok haklısınız fakat burası site bahçeli yer burdaki kedilerin de mantar gibi tedavileri yapılıyor ve bize alışmış olucak acıktığında gelir normal gelir çok uzaklaşacağını sanmıyorum dediğim gibi burda öyle 2 tane kedi var biri kendini sevdirmiyor kaçıyor sağlıkları iyi ve yemek kapları konusunda nasıllar bilmiyorum öğrenmem gerek ve daha fazla araştırıcam belki fikrim değişir ya da kendim gezdiririm kedimin kötü etkilenmesini istemem bahsettiğim kediler hakkında son durumu öğrenince bu yazımı güncellicem