Neden Kedim Kucağa Alınmayı Hiç Sevmiyor ?

Latte38

Merhaba yaklaşık 1 yıl önce 6-7 aylık bir erkek kedi sahiplendik şu an 1.5 yaşında. Ne zaman kucağımıza almak istesek ya kaçıyor ya da aldığımızda en fazla 10-15 sn durup bırakmazsak ısırmaya çalışıyor. Normal zamanda da kendiliğinden hiç kucağımıza gelmez. Sadece istediği zaman başını ve boynunu sevebiliyoruz :) Kedisi bu şekilde davranan var mıdır? Bu huyu zamanla değişir ve kucağımıza gelmeye başlar mı ? Yorumlar için şimdiden teşekkürler.

17 CEVAP

Renklipati

Karakteri öyle, bazı kediler kucak delisi kendini sevdirmeyi çok ister, bazıları ise ne sevdirir ne kucağa gelir biraz karakterle alakalı..burda yavruluktan alanları gördüm 1,2 yaşına bile gelmişler hâlâ sevmiyor.

orhdoner

Merhaba benim iki kedim var ikisi de gelmez kucağa bırakın gelmeyi nerdeyse sevdirmiyorlar bile kendilerini her canlının kendine göre karakteri tarzı oluyor üstüne gitmeyin o istediği zaman sizin yanınıza gelir o zaman seversiniz kediler sıkıntıya gelmeyen canlılardır canları ne isterse onu yapıyorlar ne yapalım biz de onlar ne isterse yapıyoruz canları sağolsun iyi olsunlar da ☺️

AhsenAise

Bizim kızımız da böyle ,evde kedimiz var ama biz kedi videoları izleyip kedi seviyoruz )) bir gün kendini sevdiren bir kedimiz olursa sanırım alisamam çünkü badem bizim algimizi değiştirdi 😂

komurlolis

her kedi aynı nerdeyse hiçbiri kucağa kendi isteğiyle gelmez ve sevmezler kucağı:/

Palyaco

Evde bir kişiyi seçer kediler bizde sadece kızımda duruyor ne eşimde ne bende hiç durmaz

Dkd

Hepsinin ayrı ayrı karakteri var. Dönem dönem değişiklik gösterebilir belki zamanla sevdirebilir tabi ama çok umutlu olmamak lazım.

Karakter meselesi. Benimki de çok nadir geliyor. Zorlamamak gerek.

Arzbala

Ben sevmek için kucağıma alıyorum aynı kucağa bebek alır gibi :) onu gezdiriyorum biraz kucağımda sıkıldığı zaman arka ayaklarıyla ittiriyor kolumu yani sıkıldım bırak diyor. Hemen bırakıyorum yoksa onun dışında asla kucağıma gelip oturmaz! Eğer kızgınlıktaysa gelir oda nadir. Fakat her gece yatağıma gelip yanıma yatıp kendini okşatır ve gider. Hepsi bir olmuyor kedilerin. Daha önce tekirim vardı o da ne zaman otursam kucağıma gelir otururdu. Farklı varlıklar tıpkı insanlar gibi ;)

Bsrvrlacr

Her kedinin karakteri farklı denildiği gibii. Benim ilk kedim dişi asi bir kediydi kucağa almakmııı aslaa sevdirmezdi bile🤭
Şuan 3 aylık erkek bir kedim var oda kucak delisi alıyım gezdiriyim konuşayım seveyim bayılıyo özellikle gelip kucagıma yatar sevmezsem yanağıma patisini koyar öylede sıcak kanlı 🤗

Lils

Her kedinin karakteri farklıdır. Benim kedim de biraz durup sıkılıyor ben almazsam gelmiyor. 1 yıldır kendi kendine anca 5 kere gelmiştir kucağıma ama normal bence.

Merve7

Karakteri öyleyse yapacak bir şey yok

diablerose

onu oyle kabullenin. bnmki de oyle.

Canimyavrum

Merak etme yanliz degilsin 😂😂

Benim kedimde aynı böyle karakterleri maalesef değişiyor sizinki gene istediği zaman size yanaşıyor bizim kedinin bizi mecburen sevdiğini düşünüyorum 😂😂😂

duman_cat_world

benimki kucağıma alıp evde gezdirirsem seviyor. ancks kucaga alıp oturmamı hiç sevmiyor. olabilir yani, onlar da insan gibi hepimiz aynı şeyleri mi seviyoruz? onun da bir karakteri var o kadar basit canlılar değiller.