Kedi Aldım Fakat Pek Bilgim Yok

EmreCanay07

Arkadaşlar yeni kedi sahiplendim ama pek bilgim yok mesela kısırlaştırma nedir kimlik nasıl nerde çıkarttırılır aşıları nerede yapılır

3 CEVAP

Askusum

Aşılarını veterinerde yapmalısın.Kisirlastirma sen mesela kedinin yavru yapmasını istemiyorsun o zaman kedinin kısırlaştıracaksin o zaman kedi yavrusu olmuyor

KedimVar

Kedileri kısırlaştırınca yavruları olmaz. Ayrıca erkeklerde koku bırakma dişilerde bağırma olayı kaybolur. Kedilerin sağlığı açısından çok iyidir, ömürlerini uzatır.Kimliği veterineriniz çıkartır aşılarını da o yapar. Keşke almadan önce araştırsaydınız. Sorularınızı veterinerinize de sorabilirsiniz.

EmreCanay07

KedimVar biliyorum sadece belki biraz daha bilgili olabilirim diye yazdim