Evden Kaçma Sorunu

Vejnurs

Arkadaşlar herkese selam 7 aylık olmak üzere olan tekir bi kedim var son iki gündür kedim her kapı açıldığı zaman dışarı kaçıyor önceleri de bu davranışları oluyordu ama çıkıp hemen geri dönüyordu bina olduğu için kaçacak yeri yok merdivene yaklaşmıyordu bugün merdivenlerden kaçtı son an da yakaladım biraz önce uyurken dış kapının açıldığını duydu uykudan uyanıp kapıya kaçtı ilk defa böyle bi şey yaptı neden böyle yapıyor kızgınlık döneminde olabilir mi genel olarak başka bi sıkıntısı da yok aklıma sadece şu geliyor bi haftadır şehir dışından ablam yeğenim geldi yeğenim 3 yaşında çok seviyor oğlumu ama sıkıyor biraz kedim hoşlanmıyor farkındayım ben yalnız bırakmıyorum müdahale ediyorum ama strese falan mı girdi acaba bu yüzden de yapıyor olabilir mi acaba ?

7 CEVAP

orhdoner

Merhaba büyük ihtimal kızgınlığa girmiş gibi duruyor kısırlaştırmamış gerekiyor Allah korusun kaçar geri gelmezse bu sefer üzülürsünüz ayrıca eve gelen misafirler de etkiliyor strese giriyorlar ekstradan şimdiden Allah kolaylık versin 🙏

Vejnurs

Veterinerimiz ocak şubat gibi kısırlaştıralım demişti o zamana kadar devam eder mi bu tarz davranışları

edadnmzr

Ben de kızgınlıkta olduğunu düşünüyorum. Peki kediniz kaçınca napıyor merdivende mi duruyor yoksa aşağı inip hani dışarı mı çıkmak istiyor ? Benim kedim de kapı çalınca açınca koşar bacaklarımızın arasından sıvışırsa da apartmanda yuvarlanır. Neden yaptığını merak edip internetten bakmıştım normalde kediler toprakla içli dışlı oldukları için ev kedileri de bu ihtiyaçlarını karşılayamadıkları için betonla temas etmek isterlermiş. Ben yine çok izin vermiyorum yuvarlanmasına pis sonuçta. Sizin kediniz de böyle mi yapıyor yoksa evden mi kaçmak istiyor ? Eğer kaçmak içinse kızgınlıktadır stresten kaçmaz

Vejnurs

Cevaplarınız için çok teşekkür ederim oğlum kaçınca direkt çıkacak yer arıyor komşularımızın kapısına gidiyordu normalde orasını çıkış sandığı için bugün de galiba artık oralardan çıkış olmadığını anladığı için merdivene çıktı ben fazla tepki verince durdu yani bizimki çıkacak yeri bulsa hemen fırlayacak öyle yuvarlanma tepkisi vermiyor

simbakedi

kisirlastirdiktan sonra da devam eder cunku ayni hikaye benimkinde de mevcut. biz sahipler olarak da benziyoruz panik atak konusunda kedilerimiz de yaramazlikta benziyor :D simba da eskiden korkardi, kisir su an hala kaciyor. eve girip cikarken dikkat etmemiz disinda baska care yok maalesef. belki buyudukce anlarlar (1 yasinda kedim)

edadnmzr

Evet ocağa kadar devam edecektir maalesef. Kediniz erkekse kızgınlığın geçmesini beklemek falan gibi bir şey yok aslında 7 aylıkmış şu an da kısırlaştırılabilir. Kısırlaştırıldıktan sonra yapıp yapmayacağı da kediye bağlı diye düşünüyorum. Bundan önce kaçmıyordu anladığım kadarıyla. Kısırlaştırıldıktan sonra da kaçmayabilir o yüzden :)

Vejnurs

Cevaplarınız için çok teşekkür ederim zaten her an peşindeyim oldukça yaramaz olduğu için başına bi şey getirmesin diye vet kısırlaştırma konusunda tekrar görüşmem lazım sanırım