Kedim Uyurken Üşüyor

Arzuarslan

Daha önce kedimin uykuya geçerken patilerinin titrediğini yazmıştım. Sebebini bulamamıştık. Her gün oluyor bu neredeyse. Galiba üşüyor o yüzden titriyor. Çünkü üstünü örter örtmez titremesi geçiyor. Kıyafet falan giydirmek istemiyorum. Evin sıcaklığı bize göre iyi. Ne yapabilirim üşümemesi için öneriniz var mı?😶

9 CEVAP

edadnmzr

Titremesi bazen derin uykuda rüya gördüğü zaman falan oluyor acaba siz onu görüp mü üşüdüğünü sandınız? Benim kedim de yapıyor böyle bazen tamamen titretiyor vücudunu, göz kapakları bile titriyor gibi oluyor 😂

Warriorsans

Doğalgazlı bir evse petek önüne yatağını koyabilir yada kalorifer yatağı yapabilirsiniz ben yaptım bir dolap rafı gibi taktayı delip iple kalorifere bağladım üzerine de yastık koydum artık favori yeri oldu

bademk

Kalorifer yatağı alabilirsiniz. Yattığı yerin altına peluş şeyler serebilirsiniz yine yattığı yere sıcak su torbası koyabilirsiniz.

Palyaco

Ortam yani ev ısısında kediler üşümez vitamin kullaniyormusunuz kullanmiyorsaniz kullanın

Anonymus297519

Bazen derin uykuda titreyebiliyorlar tabi bu titreme ileri boyutta değil ise normaldir. Minder alın sıcağın önüne koyun uyusun küçük patik 🙏🏻🐾

Looneytunes

Benim kedim çok sık nezle oluyor (veterinere düzenli gidiyoruz) ben kedimin rahatsızlığından dolayı veterinerimize çok sordum üşüme olayını. O da normal sıcaklıkta ya da hafif serin olsa da üşümezler ancak ceyran geliyorsa ya da soğuk yere yatıyorsa hastalanacak kadar üşür demişti ben onun yalancısıyım. Yine de kediler sıcak yerleri sever kalorifer yatağı alabilirsiniz. Bana kalırsa kas hareketlerinden dolayı üşümüş zannetmiş olabilirsiniz. Benim kedim bazen uykusunda koşturuyor gibi patilerini oynatıp sonra da av yakalamış gibi ağzını bile şapırdatıyor uykusunda. 😂

Azemm

Rüya görüyor olabilir. Belki de vitaminsiz kalmıştır. Bir multivitamin maltına başlayabilir ya da balık yağı kullanabilirsiniz. İlla ki işe yarayacaktır.

sametozger

Kalorifer yanında yatırın sıcaklıkla alakası yoksa başka yere gider yatar zaten.

Arzuarslan

Herkese cevapları için teşekkür ederimm 😊 Evimiz yerden ısıtma olduğu için kalorifer yatağını kullanamıyoruz malesef. Ayrıca vitamin maltını düzenli olarak kullanıyoruz 2 aylıktan beri. Sanırım sorunu çözdük. Veterinerimize tekrar gittik aşırı titreme sebebiyle. Her şeyine baktılar. Meğer bizim kız nazlıymış🙊Evet normalde de biraz nazlıdır, fazla sevgi doludur, azcık yalnız kalınca koşarak gelir sarılır bize mesela. Normalmiş, narinliktenmiş hanımefendinin titremesi 🙊😁