Kedim Devamlı Kaçıyor

Sudedemrts

Kedim yavruluğundan beri dış kapının açılmasıyla binaya kacıyor neden bunu yapıyor olabilir dışarıyı merak ediyor diye düşünüp bir kez dışarı çıkardım fakat ayağını yere bile basmadı nasıl bu huyundan vazgeçirim

4 CEVAP

edadnmzr

Binaya kaçmakla dışarı kaçmak arasında fark var. Benim kedim dışarı çıkmak istemiyor mesela ama kapı çaldığında açıldığında koşar bacaklarımızın arasından sıvışırsa da apartmanda yuvarlanır. Bunun sebebi de toprağa temas etmek istemeleriymiş, toprak olmadığı için betonda yuvarlanıyorlar veya yürüyorlar. Öncelikle kedinizin ne yapmak istediğini anlamalısınız. Dışarı çıkardığınızda da istememiş. Muhtemelen apartmana çıktığı için dışarı kaçtığını düşündünüz benim anladığım kadarıyla.

Mehmetneroo

Merak ettiği için açık kapılardan çıkıyordur. Nero da çok yaptı bir kaç ay önce bende kendisi ile birlikte çıktım merdivenleri bir kaç kez inip çıktı sonra eve geri döndük . Amaç merakini gidermek

Sudedemrts

Teşekkür ederim cevaplarınız için

blue_hpood

bizimki de çatı katına çıkıyor, çatımızın üstü kapalı o yüzden sorun yok ama her kapıyı açtığımızda üst kata çıkıyor. üstte babaannemler var, oraya da götürdüm ama asla huyundan vazgeçmiyor, napalım, bizde de böyle:)