Eve Aldığımız Yeni Kediyi Diğer Kendimize Nasil Alistirabiliriz ?

Mustafa245

3.5 aylik tekir bir oğlum var. Gunde 8 saat işe gittiğim için oğlumun canı sıkılıyor. Hem ona arkadaş olması için hemde 1 canı daha kurtarmak istiyorum. Tekila adlı kedim korkak bir yapıda eve biri gelince direkt kaçar sonra gelir koklar. Veteriner hekimde bile bir kere bile tislamadi sadece kaçmaya çalışıyor. 3 aylik bir kedi daha sahiplenmek istiyorum fakat evdeki kedim ile anlaşabilirmi diye düşünüyorum. Anlaşmaları için ne yapmam lazım?

5 CEVAP

orhdoner

Merhaba hayırlı olsun öncelikle Allah sağlıklı uzun ömürler versin inşallah 🙏 https://www.suzionline.com/kedi/kedileri-birbirine-alistirmak-kediler-nasil-tanistirilir/ burda ayrıntılı olarak yazılmış bakabilirsiniz ☺️

komurlolis

Şimdiki kedinizin karakterine bağlı alışma süresi uzayıp kısalabilir, ilk başlarda tıslar ve pati atarak döver ama zamanla alışıyorlar iki kedi tek kediden her zaman daha iyidir😻

MonikaveTori

İlk başlarda illaki tıslar, kızar ama zamanla alışır ve iyi arkadaş olurlar. 2. Kedi gerçekten çok iyi oluyor. Evde canı sıkılmaz. Birbirlerinin kokularına alışmaları çok önemli onun içinde alacağınız diğer kediyi ilk birkaç gün farklı odada tutarsanız ve eşyalarını önceki kedinize koklatırsanız iyi olur.

Lils

Yavru oldukları için alışmaları çok kolay olur. En mantıklısı iki yavruyu aynı anda sahiplenmek bence. Benim kedim aşırı zorlayıcı ikinci kedi konusunda. İleride sahiplenecek olsam sıkıntılı bir alışma süreci olur.

sametozger

Taşıma çantası içinde tanıştır zarar verebilirler