Tüy Dökme Kedim

Kedim 8 aylık bu aralar aşırı tüy dökmeye başladı eylül ayında da döküyordu ama bu kadar sık döktüğünü hatırlamıyorum mamasını değiştirmedik hiçbir sıkıntısı yok mevsim geçisinden dolayı olabilir mi? Tüyü asla problem değil ama merakımdan sormak istedim

4 CEVAP

edadnmzr

Mevsim geçişindendir hala aynı mamayı kullanıyorsa mamadan kaynaklı bir şey değildir. Benimki de çok döktü bir ara durmuş gibiydi şimdi yeniden başladı

Azemm

Büyük ihtimalle havalardan kaynaklı. Ayrıca kediniz cinsi dolayısıyla da tüy dökümü biraz daha fazla yaşanan bir kedi. Ama olağandışı bir dökülme olduğunu düşünüyorsanız vitaminsiz kalmış olabilir. Multivitamin ya da balık yağı kullanabilir, veterinere başvurabilirsiniz.

Palyaco

Vest plus vitamin malt kullanın birde bu sitede temizleme mendili var bileşenleri cok iyi kurkune cok iyi geliyor hypaw clean wipes 2 adeti bir kediye yetiyor tuylere cok iyi geldi bu dediklerimi kullanın tüy dökülmesi azalicak

Dkd

Muhtemelen mevsim geçişindendir. Tüyler için olan ekstra ürünleri bi araştırabilirsiniz. Taramayı sıklaştırabilirsiniz.