Proplan'dan Nd'ye Geçenler Help!

BayTarcin

Mama konusundan artık çok sıkıldım. Her mama araştırmada kırk tane birbirinden farklı bilgi görüyorum her neyse kedim şimdiye kadar proplan kullanıyordu.Kısırlaştırınca ND düşük tahıllı herhangi mamasını denemeye karar verdim internette araştırma yaptım nd kısır düşük tahıllı narlı ve nd kısır düşük tahıllı kuzulu mantıklı geldi.Narlının yorumlarında çok sıkıntılı şeyler var ishal kabız koyu renkli dışkı bol tüy dökmesi ve alerji gibi daha çook ve yaygın sorunları görünce eledim düşük tahıllı kuzuluda da 10 kilodan aşağısı yok ve seçici bir kedi yemezse diye öyle bir cesarette bulunamam napıcam bilmiyorum balıklıda tek çok güzel yorumlar var onda da tahılsız olduğu için ve hassas bir kedi olduğu için ağır gelmesi çok mümkün .Proplandan mı devam edeyim? ND konusunda bilmediğim ve düşük tahıllı kısır bildiğiniz başka çeşidi var mı? Siz ne yaptınız?

9 CEVAP

Oqrenerde06

Nd son dönem bozuldu ben tavsiye etmiyorum şahsen proplan dan devam ederdim ben olsam benim kedilerime proplan ve royal çok iyi geldi.

İki erkek kedim yaklaşık 2 hafta arayla kısırlaştı, ikisine de proplan kittendan n&d düşük tahıllı tavuklu narlıya geçiş yaptım. Koyu renkli dışkı dışında bir sorun yaşamadık. Kademeli geçiş yaparsanız ishal/kabız gibi sorunlar yaşayacağınızı sanmıyorum. Hatta küçük olan kedim çok uzun süreki ishal olmuştu ve dışkısı tam toparlamadan kısırlaştı. N&dye geçtiğimizden beri dışkısı gayet normal. İkisi de çok severek yiyor mamalarını.

Proplandan memnunsanız devam edebilirsiniz ama n&d denemeye değer bence.

komurlolis

Eğer kedinize iyi geliyorsa proplanden devam edebilirsiniz bence

edadnmzr

Proplanı seviyorsa kullanmaya devam edin biz de proplan kullanıyoruz

Lils

Nd kedilere iyi gelmeyen bir mama boşuna geçmeyin bence. O fiyata britcare öneririm kefir desteği ile. İçerik olarak daha iyi ve benzer fiyat. Değerleri de daha iyi nd'ye göre. Proplan da iyi bir mama ama ben tercih etmiyorum hayvansal yağ içerdiğinden dolayı.

mycutecat

Proplan iyi geliyorsa devam edebilirsiniz bence

simbakedi

proplan iyi geliyorsa devam edin o fiyat farkına yaş mamayla destekleseniz daha iyi olur

sametozger

Nd balıklıdan devam et bence bayılarak yiyorlar

GultenTIKIT

Nd pumpkin kuzulu kısırlaştırılmış mamayı tercih edebilirsiniz