Arkadaşlar Bakar Mısınız?

Patili_1

1 yasinda bir kedim var hiç yanimiza gelmiyor,gelirse de ayak ucumuzda yatıyor evde dışarı kaçıp duruyor bugün evden kaçmıştı akşam geldi üşümüş kucağıma aldım mirlamaya başladı bende yatacağım yatağa götürdüm kucağımda mirladigi için yanıma yatirdim fln sonra bi anda tırnaklarını batirmaua fln başladı şuan yüzümde busbuyuk 4 delik var ve ağlıyorum neden kedim bizi sevmiyor cidden anlamıyorum artık bıktım ne yaparsam yapayim hiçbir türlü bizi sevmiyor artık bıktım normalde kedileri çok severim ama bu kedi yüzünden artık nefret etme derecesine geliyorum,normalde biryerde yatarken gidiyorum sevmeye o da mirliyor ama 2 dk geçmeden sinirlenip ısırmaya bagirmaya başlıyor neden cidden artık bıktım, başka insanların kedileri ne güzel kucaklarına geliyor bu yabani gibi asla gelmiyor gelse de tirmalamadan gitmiyor,bazen gece uyandırıyor acikiyor da onda bile burnumu ısırıp uyrandirmaya çalışıyor artık bıktım bu kediden bunu sadece bana yapmıyor anneme de yapıyor ama annemi daha çok seviyor mesela annem gel dediğinde gelir ama bana asla gelmez ondan nefret etmeye başlıyorum lütfen yardım edin😭

8 CEVAP

simbakedi

kedinizi olduğu gibi kabullenmediğiniz için oluyor bunlar. siz hayalinizdeki kediyi sahiplenmediniz, kedi sahiplendiniz ve hayalinizdeki gibi olmadı. sürekli dışarı kaçmasını engelleyin ki daha çok ev kedisi olsun. enerjisini attırın, daha çok zaman geçirin ki alışsın herkese. ve onu olduğu gibi kabullenin, her dediğinizi yapacak bir şey istiyorsanız o oyuncak kedide olur çünkü. her kedinin farklı bir karakteri ve farklı bir zorluğu vardır

edadnmzr

Kediniz kısır mı ?

Patili_1

Evet

edadnmzr

Dışarı çıkmasın kaçmasına izin vermeyin dışarda bir sürü virüs enfeksiyon kapabilir veya başına kötü bir şey gelebilir. Evde olursa belki size daha çok alışır. En azından saldırmaz

simbakedi

benim kedim de kaçıyor hep dışarı, biz onu kaçmasın diye elimizden geleni yapıyoruz. ya başka odaya kapıyoruz ki çıkınca başkası açsın ya da top atıyoruz, mama vs koyuyoruz ki gelmesin. sıvı gibi kapıdan geçmeye çalışıyoruz. simba 2.5 ay sokakta yaşadı sadece ona rağmen böyle :D evde kedinizin yükseğe çıkabileceği, dışarıyı izleyebileceği yerler yapmaya çalışın. oralarda gününü geçirsin. okuldan önce ve sonra da oyun oynatın. bir de böyle deneyin

Sizi çok iyi anlıyorum. Ama kedilerin de tıpkı insanlar gibi farklı karakterleri ve huylari var ve anlaşılan sizin kediniz biraz soğuk bir kedi :) benim kedim de sizinki gibi bizi asla tirmalamaz ama asla yanımıza da gelmez. Ayni şekilde ayak ucumda uyur yanımda uyuması için yanıma alsam en fazla 5 dakika yatar ve hemen kalkmak ister. Bizde sizin gibi cok iyi davranıyoruz sesimizi bile yükseltmiyoruz kediye ama durum ortada :) bazen sokakta ilk kez gördüğümüz kediler bile bize evdeki kedimizden daha iyi davranıyor biz de şaşırıyoruz :) dediğim gibi tamamen karakterle alakalı onları bu şekilde kabul etmek zorundayız :) bir de eğer kısırlaştırmadıysanız hırçınlığı biraz ondan da olabilir.

Patili_1

Kısırlaştırdık tmm bende anladım sizi ama bizim kedimiz bize zarar veriyor en azından sizinki vermiyormus ben ztn gelmemesine alıştım ama en azından tirmalamasa ısırmasa bunu yapamayacak kadar da sevmemezlik yapmamalı bence😭

Patili_1

Dışarı cikarmamaya çalışıyoruz ama mesela biz dışarı çıkarken fln kapıyı açtığımızda o kadar profesyonel kaçıyor ki anlatamam kapiyo neredeyse açmadan çıkıyorum ama yinede bir yol buluyor.Her neyse evden dışarı en az haftada 1 kere cikarmassan daha kötü oluyor beni dışarı cikarmiyorsunuz diye evde ne var ne yok hepsini yerlere atıyor odadan odaya koşuştuyor anlıyorum enerjisini atmaya çalışıyor ama en sonunda ayaklarimizi fln ısırıyor.Bu aralar çıkarmadık bayadır,ya bu yüzden daha da çok sinirlendi .Bu arada ilk baş cikardiginiz için her hafta çıkmak istiyor demeyin çünkü kedimin eski sahibi kendi kesini her gün dışarı çıkarttığı için bu kediyi sahiplendiginde yine bunu da dışarı çıkarmış ve bu da artık dışarıyı biliyor hatta ilk aldigimizda her gün çıkıyordu durduramiyorduk ama şuan biraz daha az çıkıyor.