Bilgili Birinin Yardımına Çok İhtiyacım Var, Tuvalet Eğitimi Hakkında Lütfen Yardım Edin

miasugok

Merhaba arkadaşlar. Ben bugün bir kedi sahiplendim. Scottish fold erkek bir kedi. Aslına bakarsanız kedinin dişi ve 2.5 aylık olduğunu sanıyordum bugün akşam üzeri beş sularına kadar. Neyse dişi ve 2.5 aylık sandığım oğlumu aldım ve veterinere götürdüm. Meğer kedim daha bir ya da maksimum 1.5 aylıkmış ve asıl bomba ERKEKmiş. Fakat veteriner yolunda geçirdiğimiz 1 saat bile yetti, o kadar alıştım ki bırakmak istemedim. Eve geldim, yemeğini yedi, suyunu içti, her tarafı talan etti ve şuan yanımda uyuyor.

Sorunum şu ki, kedim kakasını kuma yapıyor fakat örtmüyor:( daha önce hiç kedi bakmadım, yardım almadan tuvalet eğitimi verebilmem mümkün değil ama artık aldığım yere o kadar güvenmiyorum ki, bu işi kendim halletmeliyim. Bana yardımcı olur musunuz :(

22 CEVAP

KedimVar

Rica ederim. :)) Evet direk vereceksiniz. Arkada yazar diye tahmin ediyorum ne kadar vermeniz gerektiği. Siz merak etmeyin yavaş yavaş öğrenir kapamayı. Kediniz için endişelenmeniz çok güzel. Eminim çok iyi bakacaksınız ona. :))

miasugok

Çok teşekkür ederim gerçekten çok nazik ve yardımseversiniz :) ters giden bir şey olursa allah korusun, ilk size danışacağım artık @kedimvar @dollfaceparsian

dollfacepersian

Çok teşekkür ederim,sizi gerçekten çok iyi anlıyorum. O bebeğe bakıp buna nasıl bakacağım,yapabilecekmiyim hissini çok iyi biliyorum. Kızımın titrek titrek yürüyüp yanıma gelene kadar düşüp durduğunu gördükçe çok üzülüyor ve sizin gibi stresten uyuyamıyordum. Zaman o kadar hızlı geçti ki ve onun o halden bu hale gelmesini görmek dünyanın en güzel şeyiydi.
Siz şuan çok güzel gidiyorsunuz,aynı şekilde onun iyi olduğunu,büyüyüp kocaman bir adam olduğunu göreceğinize inanıyorum. KedimVar sorularınızı güzel bir şekilde cevap vermiş. Benim ekleyeceğim bir şey yok sanırım. Umarım kötü giden bir şey olmaz,tabi istediğiniz zaman soru sorabilirsiniz bana:)

miasugok

Arkadaşlar hepinize cevaplarınız için teşekkür ediyorum. Kum seviyesi yeterli gözüküyor boca etmişim resmen. Bir de kakasını kuma yapmakta sorun ylk, kum kabına çıkıp yapıyor ama örtmüyor işte. Dediğiniz gibi ne zaman kakasını ya ta çişini yapsa ön patileriyle örttürüp öyle indiriyorum ordan biraz direniyor ama ne yapayım öğretmen zorundayım.

Dollfacepersian, satıl aldım gibi bi kelime kullanmak istemedim, bir ücret ödedim elbet ama pet shoptan almadım. Almam da. Sahiplendirdiğimiz kediler kendi kedimizin yavruları diyen bir beyefendiden aldım. Veterinere götürdüm şimdikik bir sağlık problemi yok fakat o kadar küçük ki iç parazit aşısı ve karma aşı olamadı. Veteriner bey aşı defterine biyoline, frontüme sprey ve a ile başlayan bir şurup verdiğini yazmış. O da dedi, en azından aşıları olana kadar çok iyi koru diye. Bir buçuk aylık olabilir demişti kedim için ama tuvalet problemini de gördükten sonra taş çatlasın bir aylık olduğunu düşünüyorum.

Çok teşekkür ederim tavsiyeleriniz ve önerileriniz için. Kumun markası sanicate. Mavi ambalajda kokulu bi kum doğal kum değil sanırım kristal mi deniyor bunlara. Başka bir çeşit kum mu almalıyım sizce?

miasugok

Suyla karıştırarak direk vereceğim değil mi normal bizim kullandığımız süt tozları gibi, marka adı bile vermişsiniz bana çok sağolun gerçekten. İnşallah sağlıklı bi şekilde büyütebilirim. Çok sağ olun.

miasugok

Ne iyi yapmışsınız, can vermişsiniz resmen. İnşallah upuzun ömrü olur. Henüz vitamin vermeyi denemedim nasıl veriliyor acaba? Macunlar var sanırım emin değilim ama onlar vitamin mi. Bugün üçüncü günümüz kedicikle. ilk iki gün purina gourmer verdim etlisini de tavuklusunu da çok sevdi. Bu sabah yine purina proplan junior verdim onu da sevdi ama bunu ben pek sevmedim jel pek akışkan değil katı gibi şüphe uyandırıyor bi de acemi olunca bozuk mu kendisi mi böyle anlamadım

miasugok

Tekrar tekrar teşekkür ederim