Kedim Kısır Olmasına Rağmen Bu Davranışlar Normal Midir?

nekokun

Merhabalar, benim iki yaşına yaklaşmış 6-7 aylıkken kısırlaştırdığımız bir erkek kedim var. Kısırlaştırdıktan bir dönem sonra tekrar bağırmaları başladı ancak oyun istediği için olduğunu düşünüp çok üstüne düşmedim. Geçen gün oyun oynatırken kolumu ısırıp kitlendi daha sonra elimi çekmeye çalıştığımda ise garip sesler çıkardı, çiftleşme hareketi gibi değildi bu nedenle sadece oyuncağına yaptığı gibi beni de hırpalamaya çalıştığını sandım ama sonuç olarak 5 dakika sonra sonunda bıraktığında minik şey ortaya çıkmıştı. Bu durumda endişelenmem gerekiyor mu çünkü kedim kısır olmasına rağmen bu davranışları sergiliyor veya bağırmak ve minik şeylerini ortaya çıkarmaları kızgınlıkla alakası olmayan basit davranışlar mıdır?

4 CEVAP

edadnmzr

Isırmayı benim kedim de yapıyor bazen dediğiniz gibi kitleniyor ama bağırmıyor garip sesler falan çıkarmıyor. Bir de minik şey dediğiniz cinsel organı mı sıvı mı anlayamadım. İkisi de kısırlaştırılamadığını gösteriyor. Bence tam olarak kısırlaşmamış içinde kaldıysa vs böyle sorunlar olabiliyor

nekokun

Cevabınız için teşekkürler, biraz araştırma yaptıktan sonra öğrendim ki çok sık olmaması kaydıyla bu tür davranışlar sergilemeleri normalmiş eğer bu tür davranışlarda sık sık bulunma veya koku bırakma durumunda kalırsa endişelenmek gerekiyormuş.

nekokun

Cevabınız için teşekkürler, biraz araştırma yaptıktan sonra öğrendim ki çok sık olmaması kaydıyla bu tür davranışlar sergilemeleri normalmiş eğer bu tür davranışlarda sık sık bulunma veya koku bırakma durumunda kalırsa endişelenmek gerekiyormuş.

Annemin erkek kedi de battaniyeye yapıyor kısır olmasına rağmen. Hem peluş battaniyeyi emiyor hem de o hareketi yapıyor. Koku bırakma falan yok onda da normal herhalde böyle şeyler