Yavru Kedi Tuvalet Sonrası Temizlik Sorunu

elifgiresun

Merhabalar sevgili pati sever dostlarım 2 aylık tekir minnoşum tuvalet sonrası kendi öz temizliğini pek yapmıyor ben yapsam saldırıyor . Acaba bununla ilgili bir sorun yaşayan var mı benim gibi sizler neler yaptınız öğretmek için . Birde tuvaleti çok ağır kokuyor kum değiştirdim ever clean fast acting kum aldım hala aynı, hills tavuklu kitten ve acana first karışık mama kullanıyoruz ondan ola bilir mi? Şimdiden teşekkürler herkese

6 CEVAP

Lavinia17

daha çok küçük annesinden erken ayrıldıysa böyle davranması bence normal o zamanla kendisi öğrenir.
benim kedim acana ve hills kullandı hills kullanınca kakası kokmaya başlamıştı hills kullanan kişilerin yorumları da benzer yöndeydi:(kedinizin kakası bence hills yüzünden kokuyor

orhdoner

Merhaba acana kullandım ben bayağı süre koku olmuyor hiç hills kullanmadım arkdaşın dedigi gibi olabilir mamadan dolayı da tuvaletini yaptıktan sonra ıslak pamuk ile poposunu silin arkası dönük olunca sonra kendisini temizliyor ıslanınca zaten Allah kolaylık versin 🙏

teddybal

Bence de Hill's kakayı çok kötü kokuyor ondandır koku, bu arada tuvalet sonrası pamuğu ıslatıp poposuna sürüp bırakırsanız(ama kendiniz silip temizlemeyin sadece anüsün ıslanmasını sağlayın) yalamaya başlayacaktır, temizlenmesi bitirince onu alkişlayin aferin diyin ve bir ödül krakeri verin, maksimum bir haftada öğreniyorlar böyle:)

Lils

Benim kedim yetişkin ama tuvaletten çıkar çıkmaz kendini temizlemiyor. O kirli hissettikçe temizler kendini zaten.

Miscatt

Ben kedimi 1.5 aylıkken sahiplendim annesi yoktu tuvaletini ilk zamanlar ıslak pamukla veya ıslak peçeteyle siliyordum. Benimkinde sildirmek istemiyordu ama ben siliyordum yine de.
Daha sonra o ıslaklık olduğu için sanırım kendisini temizliyordu.2 aylık aslında temizlenme işini yapması lazım diye düşünüyorum yine de siz devam edin bence silmeye.
Mama hakkında bişey diyemeyeceğim o mamaları ben kullanmadım. Ama şöyle bişey var yavru kedilerin biraz daha fazla kokuyor kakaları normal kedilere göre.

Arjinn

Hills kullanırken bizde de koku problemi vardı, mamasını değiştirdikten sonra düzeldi. Mamadan olabilir sizin de.