Erkek Kedimin Sürekli Yemek Yeme İsteği ?

orhdoner

Herkese Merhaba,

Benim 1,5 yaşında erkek kedim var şuanda ciğerlerinden rahatsızlık geçirdiği için uygun bulunmuyor ondan dolayı kısır degil. Çok fazla yemek yemek istiyor sürekli mama kabına gidiyor ben ölçülü veriyorum daha önce Acana kullanıyorduk şimdi ise Nd kinoa serisi diyet maması aldım iki kedim var diğeri dişi kısır o çok yemiyor yemesi normal onun sizde de durum böyle mi erkek kediniz çok yemek istiyor mu? Anlayamıyorum ben küçükken böyle değildi sonradan oldu neden böyle oldu anlamadım yazın tahlil yaptırdık rahatsız diye şeker böbrek karaciğer herşeyi normal çıktı. Yaş mama ya da tavuk yedigi günler de çok yemek gene istiyor şuanda kendisi 4,900 gr kilosu fazla mı oyun oynuyorlar gün içinde diğer kedimle ben de oynatıyorum top ve ip ile koşturuyorum hareketsiz olmasın diye ne yapmam lazım bazen vermeyince bağırıyor sürekli mama istiyor benden sizde durumlar nedir merak ediyorum herkese çok teşekkür ederim şimdiden 🙏☺️

12 CEVAP

edadnmzr

Merhaba 🥰
Benim kedim de yemeyi çok seviyor. Kedinizin kilosu bana fazla gelmedi erkek ve 1.5 yaşında.
Benimki 5 buçuk kilo 😂 ama dediğiniz gibi oyun da oynuyor değerleri de normal sıkıntısı yok. Ne versem yiyecek gibi sürekli mama istiyor. Kilo probleminiz yok şu an zaten bence normal 🐾

orhdoner

Çok teşekkür ederim cnm içim rahatladı gerçekten korkuyorum herhangi bir hastalık çıkar diye ben de neden böyle yapıyor diye de sorguluyorum sürekli ondan dolayı sormak istedim 🥰🙏 Yalnız değilmişim demek ki 😅🤣 @edadnmzr

edadnmzr

Afiyet olsun yavrunuza 😂🥰
Bazı kediler çok iştahlı oluyor bize de onlardan denk gelmiş sanırım 😂❤️

orhdoner

Teşekkür ederiz cnm sizin yavrunuza da afiyet şifa olsun inşallah 🙏🥰 Olabilir iştahlı olan denk geldi sanırım ama dişi kedim de 1,5 yaşında o 3,5 kg mesela o ölmemek için yer öyle çok iştahlı değildir normal yemesi mesela 😀❤️ @edadnmzr

edadnmzr

Dişi kediler biraz daha zayıf oluyor ama genel olarak. Benim kuzenimin dişi kedisi benim kedimden büyük 3.5 kilo cinsleri de aynı. Hatta kilo alsın diye uğraşıyor ama almıyor. Erkekler biraz daha yapılı ve iştahlı sanırım 😂😋

orhdoner

Olabilir benim dişi kedim de üç renkli olanlardan yaşamak için yiyor fazlasını asla yemez 😀 Normalde de öyle olması lazım yapısı aslında dediğin gibi ama yemesi öyle olunca düşündürücü geldi bana ama heralde daha yemeye düşkünler sanırım erkek kediler 🥰😅 @edadnmzr

Palyaco

400 gr fazlası var 4.500 ideal kilo gramlık düşürün mamasinin

komurlolis

Bütün kedilerim obur, hiçbiri doymuyor dişi erkek fark etmiyor 😂

Cook

1.5 yaşında 4.9 kilo normal,endişeye gerek yok.Bizimki de 2020 nisan doğumlu,5 kilo 900 gram şu an ve hala ölçülü vermiyorum mamasını,bol bol hareket etmesini sağlıyorum.

Benim 7 aylık erkek kedim de aşırı iştahlı ve 4.5 kilo 🤦🏻‍♀️ 3 aylıktan beri ölçülü mama veriyorum, proplan kitten yerken de çok iştahlıydı ama kısırlaştıktan sonra n&d düşük tahıllı tavukluya geçtik sanki kıtlıktan çıkmış gibi yiyor. Mama kabındaki mamayı bitirince başına geçip ağlıyor bazen.
Bebekken saklandığı yerden kolay bulabilmek için mama kelimesini öğretmiştim, o diğer odadayken mama diye seslenince koşup gelişini görmeniz lazım, sanki günlerdir aç bırakıyorum 😂
Yeni sahiplendiğim 2 yaşındaki kısır erkek kedim de tam tersi, ölmemek için yiyor resmen sadece 😓

orhdoner

Düşürmeye çalışacağım umarım başarılı oluruz 🙏☺️

orhdoner

Herkese cevapları için çok teşekkür ederim içim rahatladı demek insanlar gibi kediler de kimi erkek yemiyor kimi dişi kedi çok yemiyor önerileriniz için de çok sağolun 🙏☺️ Allah hepinizin yavrusuna sağlıklı,uzun ömürler versin inşallah 🙏🥰