Kedim Durduk Yere Rahatsizlandi

waldorfie

arkadaslar dun gece yarisi kedim bir kez sivi kustu daha sonra da ishal olmus bugun sabaha kadar takip ettim daha cok olmadi ama surekli tuvalete gidiyor bir de ogurme sesi geliyor arada ama gidip baktigimda bi yere kustugunu gormuyorum. ne yapmaliyim nesi olabilir

8 CEVAP

Warriorsans

Veterinere gitmelisiniz bu tarz durumlar ciddi olabiliyor ilerlemeden en başından önleminizi alırsınız. Geçmiş olsun umarım hemen iyileşir.

komurlolis

Belki yediği bir şey donuştur, belki yabancı bir cisin yutmuştur belki üşütmüştür bir sürü nedeni olabilir veterinere götürün

edadnmzr

O zaman kesinlikle başka veterinere gitmelisiniz belki bi kan testi falan yapılır çünkü devamlı böyle olmasının bir sebebi olmalı çok geçmiş olsun umarım ciddi bir şey değildir 🙏

blue_hpood

sürekli kusuyorsa mama kaynaklı hassasiyeti olabilir, özel mama kullanmanız gerekebilir. başka bir veterinere daha danışıp özel mamalardan alıp deneyin.

gozdeyilmaz

Evinizde bitki falan var mı yediği kedi çiminden sonra bizim kedimiz de kusmaya bağlı uzun bir süre çekti maalesef şimdi çok şükür iyiyiz ama ara ara oluyor. Bir de yanlış hatırlamıyorsam bize hekimimiz kusmadan kaynaklı mide duvarı kalınlaşmış demişti. Sizin gibi bizde o dönem de sürekli kusma önleyici falan yaptırmıştık sonunda insanlar için olan famodin ile geçmişti. TABİİ Kİ HEKİMİMİZİN ÖNERİSİ İLE KULLANMA ŞEKLİNİ DOZUNU O AYARLAMIŞTI. Siz de bir sorun isterseniz famodin zaten mide için olan bir ilaç

Palyaco

Bence mamadan midesi hassas kedilerde oluyor mide hassas mamaları kullanın bence birde bağışıklık güçlendirici mamalar exclusion öneririm hassas kediler icin bogurme bendede vardı birkerede kurmuştu ozaman mamayi değiştirdim sonra hep bu mamadan devam ettim 6 aydır hiçbir sıkıntımız yok

waldorfie

@Warriorsans @komurlolis oncelikle tesekkur ederim. biz bu kusma sorunumuzdan iki uc kez daha veterinere gitmistik :( bayadir olmuyodu ama yani hep ayni testler bir sey yutmus mu zehirlenmis mi vsvs uc gun serum ilac sonra duzeliyor:( gectiyse sorun kalmadi diyorlar ogrenemiyoruz da ne olmus yani sanirim bir mide rahatsizligi var o yuzden ne yapmaliyim diye sordum ama iki gundur izliyorum mamayi azaltip bol su icirdim duzeliyor gibi. devam ederse goturecegim yine tabi:(

waldorfie

cevaplariniz icin tesekkur ederim. oncelikle bitki olayina o kadar cok dikkat ediyorum ki evimde zararli zararsiz hicbir bitki bakmiyorum bile:( mama konusu da diger kedimin de mide hassasiyeti var hypoallergenic mama kullanmam gerekiyor ikisine de brit care serisinden aliyorum+ ek vitamin haplar da maltlar da kullaniyorlar bagisikliklarina ozellikle dikkat ediyorum tarkanin (kusan kedim) ayri ilaci dahi var bagisikligi biraz dusukmus onun icin veteriner onermisti:( kusma sorunumuzu hallettik o yazdigim gunden beri olmadi dedigim gibi ve su an cokk daha buyuk davranis sorunlarimiz var onu halledebilirsem yeniden genel bir test icin klinige gitmeye calisicam:( tekrardan cok tesekkurler cevaplariniz icin