Sizce Kediyi Almalı Mıyım?

Biskuvi

Merhaba. Bahçemizde çok tatlı bir kedi buldum. Onu sahiplenmek istiyorum fakat Bazı sıkıntılar var. Apartmanda yaşıyorum ve burda zemin katlarda oturanlar kediden rahatsız oluyor , içeri girmesini istemiyorlar. Ayrıca burda çok fazla çocuk var ve bu kedi insana biraz çabuk alışanlardan :) ayrıca tüyleri çok bakımlı belki eskiden ev kedisiyse biraz çabuk aşılıyordur diye düşündüm. Ve apartmandakiler rahatsız olunca uzak yerlere bırakıyorlar hayvancıkları :( Ben de bunu da bırakırlar diye korkuyorum. sizce eve almalı mıyım? Fakat evde sürekli bakabileceğim zaman yok içeri - dışarı bakacağım. Dışarıda da mutlu gibi aslında. Bu durum kedinin psikolojik durumunu bozar mı?
Önerilerinizi beklerim ^^

4 CEVAP

sezind

İnsanlar çok acımasız oluyorlar hayvanlara karşı. Siz takma taksanız bile "kediyi buraya niye alıştırdın, koku yapıyor, gürültü yapıyor" gibi saçma bahanelerle sizi zor durumda bırakabilirler. Kedi bir evde bir dışarda olacağı için bir uyum sorunu da yaşayabilir. Müstakil ev olsa tamam diyeceğim ama apartmanda gel-git yapmak zor olur. Apartmandakiler hayvansever değillerse ve buluttan nem kapan tiplerse canınızı sıkabilirler bu konuda. Belki kediyi apartmandan uzak bir yerde, çöplük kenarında falan besleyebilirsiniz? Ya da kediyi sahiplendirebilirsiniz..

Zlatan

Kediye bi tasma takın hiçbi şey diyemezler

Zlatan

Ben kendi kedimin tasmasının altına numaramı yazdım ve bantla ıslanmasın diye yapıştırdım kapladım kaybolursa bile ararlar burda kedi diye

eliflal

Bence bahçeniz dışında bir yere mama koyabilirsin ona bir de tasma taktın mı artık o senin kedindir olmadı evdede besleyebilirsin