Kediniz 2 . Bir Kediyi Sahiplendiyseniz Ne Kadar Surede Alisti

Mineyza

1.5 yasinda tekir disi kedim var oldukca zor karakterli ve kaprisli bi kedi , veterinere zorla goturdugumuzde bile gunlerce küser bize . 1 hafta once sokakta buldugum annesiz 2.5 aylik erkek kediyi sahiplendim veterinerimiz british tekir kirmasi oldugunu soyledi .
Ilk gunlerde olcukca fazla tisliyodu buyuk olan simdi tislamalari azaldi ayni ortamda yemek yiyebiliyolar kumlarina da alistilar birbirlerininkine . Ancak buyuk kedim kucugu surekli kovalayip kafasina vuruyo . Koltugun altina kaciyo kucuk olan da oldukca neseli oyuncu bi kedi oyun oynaya devam ediyo ama buyuk kedim sıkıştırıyo surekli . Bogma isirma gibi davranislari yok zaten kavgaci bi kedi degil ama oldukca inatcidir

Siz eve baska bir kedi getirdiginizde kediniz nasil tepkiler verdi . Ne kadar zamanda birbirlerine alistilar

6 CEVAP

simbakedi

bir arkadasimin kedileri 2 haftada alisti, digeri 4 yasindaki kedisinin yanina 10 yasinda kedi getirdi onlar 2 ayda alisti :D sizinki bence 2 haftada hallolur. kavgalar basta olacaktir ama sonra oyuna doner buyuk ihtimalle. birlikte oyun oynatmaya calisin derim. 1 haftada bu kadar yol almalari bile buyuk basari

Baliminannesii

1 ayı geçti bizimkiler. Asla alışmazlar diyodum zor oldu. Sabır lazım

hannnngggg

bir ayda da alışabilirler bir yılda da karakter meselesi bence sabırlı olmanız gerekiyor

Benim de üç kedim var, genellikle birkaç hafta sürüyor alışmaları. Birbirlerini çok sevmeseler bile kavga dövüş olmadan birarada yaşamaya alışıyorlar.

parskedy

merhaba, benim kedilerim şaka gibi ama 3 günde alıştılar. 4. gün ilk kedim ikinci kedimi yalayarak temizliyordu. benim de ilk kedim aşırı ürkek sürekli tıslayan asla dokunmama izin vermeyen bir kediydi. ikinci kedimi de biraz bu yüzden sahiplendim zaten, rahat etmesi için. ayrıca garip bir şekilde ikinci kedim tıslıyordu ilk günlerde. birçok kedi alıştırma videosu izleyerek ve gördüklerimi yaparak; en başta sadece birkaç dakika sonrasında da 1 saat birlikte kalmalarına izin vererek yavaş yavaş alıştırdım. sonrasında tabii ki kavgalar az da olsa devam etti ama aynı ortamda rahat rahat takılabiliyorlardı.

parskedy

merhaba, benim kedilerim şaka gibi ama 3 günde alıştılar. 4. gün ilk kedim ikinci kedimi yalayarak temizliyordu. benim de ilk kedim aşırı ürkek sürekli tıslayan asla dokunmama izin vermeyen bir kediydi. ikinci kedimi de biraz bu yüzden sahiplendim zaten, rahat etmesi için. ayrıca garip bir şekilde ikinci kedim tıslıyordu ilk günlerde. birçok kedi alıştırma videosu izleyerek ve gördüklerimi yaparak; en başta sadece birkaç dakika sonrasında da 1 saat birlikte kalmalarına izin vererek yavaş yavaş alıştırdım. sonrasında tabii ki kavgalar az da olsa devam etti ama aynı ortamda rahat rahat takılabiliyorlardı.