Kedim Parkenin Üzerinde Yatıyor

sametozger

Yavru kedim halı yerine yada yatağı yerine parkenin üzerinde yatıyor ev normal sıcaklıkta ama parkeler soğuk hasta olur mu ve yatağına nasıl alıştırırım

13 CEVAP

duman_cat_world

Benimki de öyleydi yazın kış gelince mekanı yatağıma taşındı beyefendinin😀

Tabii benim kedim 2 yaşında, Mart’ta 3 olacak. Sizinki yavruymuş tam olarak vücut sıcaklığının bilemeyebilir.

En çok zaman geçirdiği köşeye bir battaniye serin, yani parkeye. En etkili çözümdür.

Dobbyko

Bence hiç ilismeyin onlar usuyunce zaten kalkıp sıcak yer arıyorlar ben kedim 4 aylık olana kadar peşinde sıcak su torbasiyla geziyordum eşek sıpası da inadına sıcak suyu nereye koysam gidip soğuk yerlere yatıyordu.😁 Bende bıraktım artık kafasına göre takılıyor.

edadnmzr

Bir yere alıştırmak biraz zor ya, ben kedimi dışarıdan aldığım ilk gün küçük bir mindere yatırmıştım. Onu nasıl unutmadıysa ona kedi yatağı aldığımda hala mindere yatıyordu. Minderi kaldırdık yatağına alışsın diye ama bu sefer de karton kutuların içine girmeye başladı :d
Böyle olunca o sevdiği minderi kedi yatağına koydum o şekilde minderli yatağına yatmıştı. Sonra da minderi kaldırdım. Şu an ne zaman uykusu gelse gider yatağına yatar, gece de benimle.
Yani kedinizin sevdiği minder battaniye gibi şeyler varsa onlarla alıştırmak çok daha kolay oluyor yoksa anlamıyorlar anlasalar da umursamıyorlar :d

filmdefilm

Kediler sık sık alışkanlık değiştirirler. Endişe etme :)

Superisi814

Paşa keyfine sormadan onları yeni bir alanda yatmaya alıştırmak zor iş :)

Palyaco

Bizimkide devamlı parke yada fanyas üstünde bu aralar sicak ondan yapıyor

Arjinn

Ateşi olan kediler de soğuk yerlere yatabiliyor ama öyle bir sorun yoksa ev sıcak geliyordur, üşürse uyumaz zaten sıcak yere geçer o merak etmeyin.

duman_cat_world

Buyuk ihtimalle yatacaktır:)

sametozger

Tek bi yerde durmuyor ki bütün oda onun 😂

Oqrenerde06

Ateşi falan olduğunda da parkeler de yatabiliyor herhangi bir şikayeti yok değil mi . Onun dışında bizimkiler de halı yerine parkeler tercih ediliyor :):)

komurlolis

Genelde yazın tercih ediyolar parkede yatmayı ev sıcak geliyordur belki ona

sametozger

Oda sıcak ama parke soğuk akşam hapşırdığını gördüm bide gözünden yaş geliyor gece benimle yatıyor her gece 2 3 gibi uyanıp oynuyor uyku alışkanlığıda yok normalde yavrular hep uyur diye biliyorum bizimki cin gibi

cat_expert

kedi bu canı nerede isterse orada yatar.

2 kedi yatağı 2 kedi evi var bizimkinin ama inatla gidip yatağımın arkasındaki dar yere gidip yatıyor.