Kızım Kedimi Kıskanıyor!

Ayseselcuk

Merhaba arkadaşlar. Kızım 3 yaşında kedimizi 2 aylıkken aldk şuan 4 aylık. İlk başta çok seviyodu zaten genel anlamda kedileri çok sevdiği için alırken tereddüt etmedin. Ama zamanla bu kıskançlığa dönüştü zarar vermeye çalışıyo her fırsatta. Ona ne alsam aynısından istyo. Ne yapsam kar etmiyo güzelce anlattm ueri geldi zarar verdiğinde kızdım. Ama hala değişen bi şey yok. Kedim de artık kızıma karşı çok hırçınlaştı saldırı moduna geçiyo resmen her yerini tırmalıyo ne yapacağımı şaşırdım:(

19 CEVAP

simbakedi

pedagogla gorusseniz daha iyi aslinda burada alacaginiz ve uygulayacaginiz bir yanlis tavsiye cok kotu noktalara goturebilir sizi. zaten kizinizdaki kiskanclik ortadan kalkinca kediniz de yavas yavas alisacaktir. o yuzden ilk kiziniz icin bir seyler yapmalisiniz

Ayseselcuk

O kadar ilerledi ki artık kedimizin tuvaletini gösterip ben de burda yapıcam diyo. Tasma alıyorum bana neden almadın diyo. Kedi evi yaptık ağladı illa bu benim diye bir küçüğünü yaptk sonra kedimize öyle yani bu şekilde umarım düzelir🤲🏻

Ayseselcuk

@palyaco çok sağ olun aynen o şekilde deniyim bi de ben de zarar verdiği için çok izin vermiyodum belki o da ters etki yaptı iyice. Tavsiyeleriizi denicem mutlaka

duman_cat_world

Bir pedagogdan yardım alabilirsiniz. Ayrıca tüm bakımını falan birlikte yaparsanız alışacaktır diye düşünüyorum..benim de küçük kardeşim var 6 yaşında, Duman’a zarar vermiyor veya kıskanmıyor neyse ki ancak bazen ani hareketlerle istemeden Duman’ı korkutabiliyor. Ben de kıskanmaması için bazen malt tüpünü ona veriyorum hadi maltını sen ver diyorum. Bazen tarağı ona veriyorum nasıl tarayacağını gösteriyorum o tarıyor. Aralarını iyi tutmak lazım, kolaylıklar..🙏💐