Kedim Çok Yaramaz

Kdelendelen

Merhaba benim kedim iki yaşlarında kısır dişi ankara kedisi ve ben üniversiteye gelince kedim evde annemle kaldı annem de gündüzleri çalışıyor. Kedim çok yaramazlaşmış. Akşamları sürekli miyavlıyormuş hiç susmuyormuş koltuklara duvarlara bile zarar vermeye başlamış neden böyle oldu, büyüdükçe uslanır mı, dönemsel mi? Bir bilgisi olan var mı acaba? Geceleri de yatıp uyumuyormuş sürekli geziniyormuş eskiden yatar uyurdu. Yaklaşık üç aydır bu şekilde maalesef.

5 CEVAP

altunsila

Muhtemelen gündüz yalnızken uyuyor, akşam da anneniz gelince full enerji ile coşuyor. Anneniz her gün işten geldikten sonra 10-15 dk kediyi koşarak veya oltayla oynatsın, kedinin enerjisini alsın. Gündüz de işe giderken kedinin sevdiği birkaç oyuncağı ortada bıraksın. Çok işe yarayacak, göreceksiniz

edadnmzr

Sıkıldığı için yaptığını düşünüyorum gündüzleri evde tek başına kalıyormuş, kediler yalnızlığı sevmez :/ bir yerlere zarar vermesinden de anlaşılıyor

NorthNight

Gündüz yalnız kalıyorsa, sıkılıyor olabilir. Kedilerin stres/depresyon durumlarında böyle davranabileceğini okumuştum bi yerde.

komurlolis

İlgisiz kalmış bence birazcık o yüzden yapıyor

Kdelendelen

Ben aslında bu kediyi büyük diye kimse almadığı için aldım kendimiz eğitmedik başta, bir de büyüyünce durulur sakinleşir dediler annem de sürekli bu kedi sakinleşmeyecek mi diye soruyor. benim için sıkıntı değil ben çok oynatıyorum ama annem galiba pek ilgilenmiyor haklısınız. Bir sene sonra yanıma alacağım ama şu an bu şekilde :(