Yaş Mama Saklama

rickgrimess

arkadaşlar merhaba bende 400 gramlık yaş mama konservesi var da acaba onun bir kısmını kedime verip geri kalanını da bozulmaması için derin dondurucuya koysam sorun olur mu ? yani o mamayı derin dondurucudan çıkardığım zaman mamanın aromasında,tadında felan çok değişiklik olur mu ?

8 CEVAP

buusracikk

Yaş mamaların 48 saat içerisinde tüketilmesi gerekiyor. O konservelerden ben de aldım buzdolabında muhafaza ettim en fazla 2 gün beklettim

komurlolis

Dondurucuda saklamadım hiç buzdolabında 1 gün duruyor en fazla sonra bitiriyorlar

Warriorsans

Derin dondurucuda nasıl olur bilmiyorum ama bence kedinize verdikten sonra kalanı sokak hayvanlarına vererek onların da karnının doyurmuş olursunuz. Yada arkasında yazar max 3 gün falan dolapta saklanıyor

Lils

Ben naturon 400 gram konserveyi 3 gün buzdolabında beklettim. Sonra püre şeklinde olduğu için kenarları kurumaya başladı. 4 günü geçmeyin bence buzdolabında. Derin dondurucu hakkında bir fikrim yok

Palyaco

Ağzı açıldı mı bitirin saklamayın sağlık için 70 gram lik yada 85 gram liklar daha iyi aç bitir

zfrshn

Senelerdir bahsettiğğiniz şekilde yaptım hiç bir sorun olmaz.

duman_cat_world

Bana da naturon konserveler hediye gelmişti 4 tane. 3’ü sokak canlarına gitti birini kendim denemek istedim bir kısmını verdikten sonra streçleyip buzdolabına koydum. Pakette ”72 saat içerisinde tüketilmesi tavsiye edilir” yazıyor 72 saati geçmeyin.

hannnngggg

ben 400 gr konserve almıyorum hem içerikleri 85 gr lıklara göre kötü oluyorlar bence hemde bitmiyor ama elimde olsaydı sanırım bir iki kaşık kedime verir sokaktaki canlılara dagıtırdım