Dışarda Baktığım Kedim Öldü

dobi06

1ay önce baktığım anne kedinin bir yavrusu araba çarpması sonucu ölmüştü sonra anne kedi de kayboldu sanırım o da öldü. Şimdi de diğer yavrusuna araba çarpmış ölmüş. Paylaşacak kimsem yok. Hayvan sevmeyen yaşadığımı anlayamaz. Çok kötü hissediyorum kendimi. İnsanlar neden bu kadar kötü ya!

14 CEVAP

Miscatt

O kadar iyi anlıyorum ki sizi 2 ay kadar önce bir araba gözümün önünde 3-4 aylık bir kediye çarptı dur dememe rağmen durmadı bas bas bağardım arkasından.
Aranabilecek her yeri aradım plakasını aldım hiç bir işlem yapılmadı kedi ellimde can verdi. Maalesef bazı insanlar çok karanlık çok merhametsiz Allah ıslah etsin böylelerini Rabbim hidayet versin.

edadnmzr

Sizi o kadar iyi anlıyorum ki... Yumak'tan önce dışarıda baktığım 3 yavru kedi vardı anneleriyle beraber. 3 yavru kediye de bakıyordum ama bir tanesi o kadar farklıydı ki diğerlerinden hem karakteri hem de güzelliği. Hepsine her gün mama götürürdüm. En sevdiğim yavru kedi çok oyuncuydu ve yemek yemeye bayılırdı diğerlerinden de daha tombikti adını dobişko koymuştum :) Ona mama verdiğim son gün ilk kez sarılmama izin vermişti. Bana güveniyordu kaçmıyordu ama temasta bulunmama pek izin vermezdi. O gün nedense hiçbir şey yapmadı ve sarıldım öptüm. Ertesi gün mama vermeye gideceğim zaman ben çıkmadan 5 dakika önce ona araba çarpmış ve gitmişti. O an o duygu o kadar tarifsizdi ki. Gittim başına ağladım hala gözümün önünde. O halini unutamıyorum. O sürmeli gözleri güzel tüyleri kan içindeydi. Benim güzel kızım çoktan melek olmuştu. Keşke 5 dakika önce çıksaydım diye o kadar kötü hissediyordum ki kendimi. Kardeşlerinden ayrılmasın mutsuz olmasın diye sahiplenemediğim kedimi birisi ezmiş gitmişti...

Superisi814

Post sahibine mi , Miscata mı şaşıracağımı şaşırdım..
Ne desek yetersiz..İnanın üzgünüm..

komurlolis

Çok kötü bir his gerçekten biliyorum çünkü aynı şeyleri yaşadım, şu an benim olan kedimin 2 kardeşini çok küçüklerken araba çarptı ve öldüler kaç gün kendime gelemedim, çarptıklarını bile bile gidiyorlar arkalarına bile bakmıyorlar. Onları o halde görmek gerçekten çom kötü. Başınız sağ olsun😔

orhdoner

Allah sabır versin sizlere gerçekten çok iyi anlıyorum burda da kaç tane yavru öyle oldu geçen sene bu sene de bir tane gene gördüğümde ölmüştü artık gidip gömdük her defasında gidip kalbimizi gomuyoruz sanki o toprağa gerçekten kim sebep olduysa Allah a havale ediyorum iki dünyada da yakasını bırakmasın yaptığı 😓😓

Renklipati

Allah sabır versin başınız sağolsun..Malesef vicdansız okadar şoför varki benimde sokağımda vurdu kaçtı insafsız durup vetenere götürme lutfunda bulunmadı.. aldım veterinere götürdüm Allah'tan ayaklarını ezmisti ölmedi tedavi sonucu düzeldi.. hayvanların gerçekten hiç değeri yok maalesef bizim ülkemizde buna çok üzülüyorum

dobi06

Bilerek yapan, yaptığı halde durmayan belasını bulsun. Çok öfkeliyim

dobi06

Umurlarında değil pisliklerin bırakıp kaçıyorlar. Her gün nefes almayı daha da zindan ediyorlar resmen.

Warriorsans

Başınız sağolsun. Çok kötü bir durum biliyorum, yaşadım..

dobi06

Umarım bir daha ne benim ne de sizlerin başına böyle bir şey gelmez. Kendi adıma artık dayanacak güçte değilim. Bunlar yakın zamanda olanlar oysa öncesi de var o yüzden kaldırması çok güç. Kötü kalpli insanların ömrü dilerim suçsuz günahsız yavrularımıza gider de uzun ömürleri olur

Jeffroshum

12 ekim 2021 tarihinde güzel kızım Kiara’yı toprağa verdim bende. hiçbir zaman dinmiycek bi acı bir daha böyle şeylere bakmıycam dedim ama yinede olmuyor işte her seferinde de ağlıyorum. Evdeki kedimin 5 yavrusu olmuştu hiçbirini vermek istememiştim birbirlerinden ayrılsın da istememiştim tabi zamanla ailem evde 6 tane kedi istememeye başladı 3 aylıkken onlara bahçede bakmaya başlamıştım bahçe kendi evimizin. tamamen daha önce dışarı çıkmamalarına güveniyordum. O gün dershane çıkışı annem ben seni alıyım demişti kardeşimin gösterisi vardı ondan geç döndük keşke kendim dönseydim daha erken gelirdim yolda bir kedi gördüm titreye titreye yanına gittim daha çok sıcaktı. Allahım inşallah hiç acı çekmemiştir. Hepsini çok severdim ama gözüm ilk hep onu arardı. Beni asla yürütmezdi hep ayaklarıma dolanırdı onu çok özlüyorum. Bi sonraki hayatımızda ebediyen beraber olacağımızı biliyorum ama. Bu olaydan sonra diğerlerini yalnız bırakamadım. Ama hayatı onlara zehir ediyorum gibi hissediyorum. Mezunum sınava çalışmam gerekiyor dershaneye gidiyorum. Dışarıda bi mutfağımız var ben yokken onları hep oraya kapatıyorum dershanem varken sadece günde 2-3 saat dışarı çıkartabiliyorum. Dershanem yokkende 5-6 saat. Onları yalnız bırakamıyorum. Evimiz direk cadde üzerinde belediyeye muhtarlığa gittim. Tümsek koymuyorlar ışık koymuyorlar hız tabelası koymuyorlar. O lanet yolda kaç kedinin ölüsünü gördüm en korktuğun şeydi başıma geldi. Artık bahçede kedi bakmak istemiyorum onları sahiplendirmek istedim ama artık çok büyüdüler. Sizce tenha bir yerde bir sürü kedisi olan birine bıraksam hayatları daha güzel olur mu?

SBKart2207

Ben de 28 Eylül'de okulumuzda bir kedi sevmiştim. O gün aradım aradım bulamadım mama veremedim. Sonra okul çıkışı durakta beklerken bir araba ezdi kafasını ezdiği için direkt öldü. Yavruları olduğunu en başından beri biliyordum memeleri süt doluydu. Hepsine ayrı üzüldüm. Daha 13 günlük 4 yavru annesiz kalmıştı. Aldım süt tozuyla büyüttüm. İki yavruya yuva buldum bir terslik olmazsa gidecekler evlerine. Diğer ikisine de birlikte yuva arıyorum. Umarım bulabilirim çünkü ben bakamam maalesef. Hepsi birbirinden sevecen oyuncu her gün göbüşlerini öperim. Öperek uyandırırım

dobi06

Jeffroshum bırakacağınız kişi bakabilecek durumdaysa evet belki ama siz daha iyi bakabilecek durumdaysanız bence riske atmayın. Bu arada başınız sağ olsun

dobi06

SBKart2207 Başınız sağ olsun. Umarım tez zamanda güzel yuvaları olur çocukların