Brit Care Tavşanlı Kısır Kedi Maması Hakkında

Warriorsans

Bu mama hakkında deneyimlerimi yazmak istedim. Kedim 1,5 yaşında kısır dişi.

Mama içerik olarak başarılı görünüyor ama çok fazla ishal şikayeti olması gözümü korkutmuştu. Mamanın tanelerinin büyük yassı yuvarlak olması her mamayı çiğnemeden yutan kızım için bir avantaj oldu çünkü çoğunlukla bu mamayı çiğniyordu.

Bir süre kullandık kedim severek tüketti geçiş sürecini de epey tuttum, yoğurtla ishal olmasın diye destekledim ama malesef bizde de ishal yaptı ve mamayı bırakmadan ishali geçmedi.

Ayrıca kedim eskiden çok az tüy dökerdi artık baya tüy döküyor ama mevsim geçişi yada farklı bir nedenden de kaynaklı olabilir.

Bu markada bu kadar çok ishal şikayeti varken hala içerikte değişikliliğe gidilmemesi çok saçma ki bence piyasadan toplanmalı içerik güncellenmeli ve o şekilde tekrar piyasaya sürülmeli.

Ben aldığım 7 kg mamayı %10 undan az kullandığım için iadeye gönderdim ( öncesinde petlebiden de hediye gelmişti 1,5 kg onunda yarım kg ını falan denemek için kullandık kalanını sokaktaki canlara dağıttım ilk yarım kg da ishal vs olmamıştı)

14 CEVAP

Renklipati

Malesef bende bunu anlamış değilim, içeriği neden düzenlenmiyor.hediye gelmişti bir kere verdim anında yumuşak kaka oldu sokak canlarına gitti.. içeriği güzel fakat kedilere dokunan birşey var.bukadar şikayet alıyor ama bir düzenleme de yok

Minigimmm

Kesinlikle içeriği çok güzel bir mama hekimimizde markayı kaliteli bulduğunu söyledi yalnız bu kadar ishal şikayeti olması tuhaf. Demek ki içeriğinde oturmayan bir şey var kesinlikle incelenmeli. Benimde çok alıp kullanmak istediğim bir mama markası ama çekiniyorum bu nedenden dolayı

teddybal

Mamanın dörtte biri bezelye ve nohut, oranı azaltsalar düzelir aslında ama alınıyor diye takmıyorlar şikayetleri sanırım.

Palyaco

Ahhh kedime neler yaşattı guzel bir mama exclusion karıştırınca ishal yapmıyor devamlı karışık vermek lazım tek başına verirseniz fena yapiyor

septikbaykus

İçerikğe takılmayın derken bundan bahsediyorum. xx eti yazan ve oranı yüksek olan brit care ishal ya da nd böbrek sorunu yaşatabiliyorken

xx proteini zaten virbac bunları yaşatmadığı gibi tedavi ediyor.

simbakedi

bizimkinin de kakasi cok kotu koktu. severek yiyordu tuylerinde vs baska kotu bir sey gozlemlemedim ama kakasi o kadar kotu koktu ku devam edemedim. bu arada kumla alakasi yok, sadece acana verince aninda kesildi koku

Gimlihanim

İçeriğini beğeniyorum aslında. Ama hiç kullanmadık. Bir sorun olduğu ortada. Düzenleme de şart bence. Yani çevremizde birçok kediden duyuyoruz ishal şikayeti. Bir iki kedi değil ki. Bize de hediye gelmişti. Ancak kullanmama kararı aldık. Riske atmak istemedim.

gulsump

Bu mamanın içeriğine inanmıyorum

Palyaco

Et orani yüksek koku ondan yapıyor birde bezelye fazlası ishal yaparmış kedilerde nohutta aynı şekilde

Warriorsans

@simbakedi nohut vs baklagiller gaz da yapar ihal de yapar kakasını da kokutur büyük ihtimalle oranlarının yüksek olmasından kaynaklı bu durum keşke düzenlemeye gitseler içerikte

Lils

@gulsump neden inanmıyorsunuz ki içeriğe? Çek cumhuriyeti menşeili bir mama ve gayet güvenilir. Avrupa'dan ithal ediliyor sonuçta. İçeriği sahte olması bu kadar kolaysa neden diğer markalara güvenelim?

simbakedi

@Warriorsans ben de onceden nd kullandigim icin aslinda daha kolay gecerim diye dusunmustum ndnin icinde de buna benzer seyler var cunku ama dayanilmaz bir kokuydu yani cok uzuldum.

Pofupof

Ben de kızıma bu mamayı alıyorum birkaç aydır. Hiçbir sıkıntı yaşamadık. Geçiş sürecimiz de hızlı oldu aslında. Önceki mamadan çok sıkılmıştı . Karıştırsam da hep Britleri seçip yedi :) ve inanılmaz bir iştahla yedi, yiyor.

İçtiği su miktarı biraz arttı ilk başlarda ama zamanla o da geçti.

Çok çok memnunum.
Blr de düzgün bi indirime girseydi.. :(

Pofupof

Ben de kızıma bu mamayı alıyorum birkaç aydır. Hiçbir sıkıntı yaşamadık. Geçiş sürecimiz de hızlı oldu aslında. Önceki mamadan çok sıkılmıştı . Karıştırsam da hep Britleri seçip yedi :) ve inanılmaz bir iştahla yedi, yiyor.

İçtiği su miktarı biraz arttı ilk başlarda ama zamanla o da geçti.

Çok çok memnunum.
Blr de düzgün bi indirime girseydi.. :(

septikbaykus

xx proteini yazan *

yanlış yazmışım